16 Eylül 2013 #2014319

Ziraat Bankası EFT Mesaj Ücreti Tutarı Adı Altından Bir Kesinti Yapıyor!

Ziraat Bankası İnternet Şubesi üzerinden yaptığım EFT işlemi sonrası;


+ EFT Komisyon Tutarı
+ EFT BSMV
+ EFT Mesaj Ücreti Tutarı


İsimli ücretler hesabımdan kesilmiş. Hepsini anladık da, tümüne eyvallah dedik de, bu "EFT Mesaj Ücreti Tutarı" ne demektir Allah aşkına?


Selam versek aldığı selama karşılık ücret kesecek yüce gönüllü bankalarımız var.

Ferit 1.326 Okunma

Cevaplar

  • Ferit17 Eylül 2013

    Şikayete ilişkin bankanın verdiği cevap; "lgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda, Bankamız, hizmetlerinin devamlılığı için kaynaklarını en etkin ve en verimli biçimde kullanmaya çalışmakta, bu çerçevede operasyon maliyetleri ve piyasa koşulları da dikkate alınarak verilen hizmetler karşılığında, müşterilerimizden komisyon ve masraf tahsil edilmektedir. Şikayetinize konu işlemlere ilişkin olarak ise, Bankamızca tahsil edilecek komisyonlara ilişkin tutarlar, Şubelerimizde, Bankamız internet sitesinde (www.ziraatbank.com.tr) ve BDDK (www.bddk.org.tr) internet sitesinde yer almaktadır. Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz." özetle "attığım mesajın ücretini bile senden, tüketiciden tahsil ederim, işte biz işte bddk" diyor. yorumsuz.

  • Ziraat Bankası Temsilcisi16 Eylül 2013

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön