13 Eylül
Yorum Yap
#10900403

Ziraat Bankası Çalışanının Müşterisine Yaptığı Saygısızlık!

13.09.2018 Perşembe günü saat 11:05 sularında Tuzla/Aydınlı şubenize uhdb ödemesi için personel yolladım. Gişe çalışanı ödemeyi kendilerinin alamayacağını, ATM'den yapmasını söylemiş. 10 dakikalık uğraş sonunda ödeme menüsünü bulamadığından işlemi tamamlayamadan geri geldi. Bu sefer ben şubeye gidip, ödemeyi neden almadıklarını sordum. Bu tür ödemeler sadece devlet bankalarına yapılabiliyor. Bu konuşmalar malumunuz yüksek sesle yapılıyor. Gişeye kadar gelmiş birinin bu ödemeyi yapamayıp, tekrardan işimizi bırakıp şubeye gelmemiz oldukça canımızı sıktı. ''Madem ödemeyi almıyorsunuz, bizi size yollayanın Allah bildiği gibi yapsın '' dedim.


Bu arada içeriden bir bayan daha çıkıp olaya müdahil oldu ve tartışma büyümeye başladı. Bir çalışan yardımcı olabileceğini söyleyip, ATM'ye davet etti. Tam giderken 3. Numaralı gişede oturan hanımefendi! Arkamdan ''hadi bakalım ATM'ye, güle güle '' diyerek olayı daha da alevlendirdi. (bunu yapan kızım olacak yaşta) Sonrasında yardımcı olacağını söyleyen beyle ATM'ye gittik. 5 dakikalık uğraş sonunda, o da menüyü bulamadı. Müdüre gidip ''elemanınız bulamadı, biz nasıl bulalım'' diye tepkimden sonra, bir başka çalışan yolladı. 5 dakikalık uğraş sonunda, o da bulamadı.


Bu sefer güvenlik memuru ben yardımcı olayım dedi ve ödemeyi gerçekleştirdik. Bu sırada bir bayan çalışan, kapıya gelmiş, sürekli sözle taciz de bulunuyordu. Son olarak aracıma binerken sizi şikayet edeceğim dediğimde, ''etmezseniz... '' sözünü tamamlayamadan güvenlik memuru müdahale etti. Bütün bu olaylara şahit olan müdür bey ise hiçbir şekilde olaya müdahale etmedi. Sadece ''bizim ekranımızda bu ödeme menüsü bulunmuyor'' demekle yetindi. 3 numaralı gişedeki hanımefendi!, kapıda beni taciz edip kabalığı devam ettiren o bayandan (güvenlikçi biliyor siyah tişörtlü hanımefendi!) ve olayları görüp, yapılanları görmezden gelen, '' imam-cemaat'' ilişkisini çok güzel özetler nitelikte hareket eden müdür beyden şikayetçiyim.


Bankalar müşterilerini artırabilmek için milyon dolarlar harcarken, yeterli eğitimi almamış, yaptığı için bilincinde olmayan, müşterisi ile nasıl konuşacağı konusunda bilgisi ve yeterliliği olmayan personellerin çalıştırılması ve bu sebeple müşteri kaybı yaşaması çelişki arz etmektedir. Bu şikayetin takipçisi olacağımı belirtmek isterim.

İlhan 546 Okunma

Cevaplar

  • İlhan25 Eylül

    Aradan günler geçmesine rağmen hala dönüş yapılmadı. Geri dönüş yapıp bilgilendirmedikleri sürece, şikayetimizi ciddiye alıp, araştırdıklarından nasıl emin olacağız. Verilecek cevapları yoksa ya da banka çalışanları farklı görüş bildirmişse, lütfen kamera kayıtlarını incelesinler.

  • Ziraat Bankası Temsilcisi13 Eylül

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler