sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Ziraat Bankası Atm Paramı Yuttu Ve Sistemde Böyle Bir Paranın Gözükmediği Söylendi

Mustafa Mustafa16 Ekim 16:24

31.08.2020 pazartesi saat 17.15 'te Ziraat Bankası Yenibosna radar şubesi ATM'sine Halkbank hesap kartımla belli miktar para yatırdım. Elimde bulunan tüm parayı kabul etmediği için 2. Kez 500 TL yatırmayı denedim tam o esnada bankamatik arıza ekranı çıktı ve paranın 250 TL sini iade etti. Diğer 250 TL 'nin hesaba geçip geçmediğini kontrol ettiğimde hesaba geçmediğini gördüm ve banka çalışanına sordum. 

O da kasaların kapandığını yarın gelip bankadan çekebileceğimi söyledi. 01.09.2020 salı günü Ziraat Bankası radar şubesine gittiğimde, o gün bankamatik sayımını gerçekleştiren banka çalışanı : ' bankamatik sayımının tam olduğunu, kendileri tarafından bir şey yapılamayacağını, bu paranın Halkbank havuz sistemine düştüğünü ve Halkbank ile irtibata geçmem gerektiğini söyledi. 

Bunun ardından durumu ayrıntılı şekilde anlatan dilekçem ile Halkbank'a başvuruda bulundum. 15.10.2020 Perşembe günü müşteri hizmetlerini aradıktan sonra 06.10.2020 günü dilekçem olumsuz yanıtlandığı ve Halkbank'ın olayla alakasının olmadığını, benim işlemlerimi Ziraat Bankası'yla halletmem gerektiğini söylediler. 

Bunun ardından Ziraat Bankası radar şubesine gittim sağ olsunlar arkadaşlar yakından ilgilendiler hatta bankamatik kayıtlarını dahi gösterdiler. Sistemde böyle bir para gözükmemekte olduğunu görünce kendimden şüphe ettim. Ama bu sorunla tek karşılaşan kişi olmadığımı görünce işin üzerine tekrardan düşmek istedim. Dileğim ATM'lerde sistemsel bir problem olduğu ve kişilerin mağdur edildiği. Bir başka mağduriyet yaşanmaması adına bu sorunun çözülmesi gerekmektedir.

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Ziraat Bankası Logo Ziraat Bankası 16 Ekim 16:25

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 00 00 www.ziraatbank.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler