Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Ziraat Bankası Adana Şubesi Konut Sigortası İadesi

Yunus
19 Nisan 10:01
500

Ziraat Bankası Adana şubesinden 22.03.2019 tarihinde konut kredisi aldım. Ziraat Bankası tarafından kullanmakta olduğum konut kredisine istinaden, poliçe numarası 448394232 olan sigortanın poliçesi, iznim ve bilgim dışında Türkiye sigorta aş. Tarafından 18.04.2024 tarihinde 4.164,39-tl olarak düzenlenmiş ve bankanızca KMH hesabından çekim yapılmıştır. Bu poliçenin iptalini ve çekilen tutarların iadesini talep ediyorum. Ayrıca, sigorta özel kılavuzunda 'sigortalının, sigorta poliçesini vade bitiminde yenileme zorunluluğu yoktur.' ifadesi yer almaktadır. Kredi kullanıcısının talep etmesi durumunda sigorta yapılabilir ve her yıl yenilenebilir; ancak benim böyle bir talebim bulunmamaktadır. Konutlar veya sağlanan kredi ile inşa edilen meskenler, zorunlu olarak deprem sigortasına (DASK) tabidir. Konut sigortasının yenilenmesi, kredi kullanıcısının talep etmesi halinde yapılacağı belirtilmektedir. Bu durum, 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun'un 38. Maddesinde açıkça belirtildiği gibi, tüketicinin rızası dışında bu tarz bir sigorta işlemi yapılamaz. Bu duruma istinaden, bilgim ve rızam dışında Türkiye sigorta aş. Tarafından düzenlenen poliçe numarası 448394232 olan konut sigortası poliçesinin iptal edilmesini istiyorum. Eğer iptal edilmezse Tüketici Hakem Heyeti, Türkiye Bankalar Birliği, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi (CİMER) gibi ilgili kurumlara başvuracağımı bilgilerinize sunarım.

Gelişme
Gelişme

07 Mayıs 15:58

Söz konusu sigortamı iptal ettiler ancak KMH hesabımdan kesilen tutar 18 gündür iade edilmedi. Müşteri temsilcisi de telefonuma cevap vermiyor

Ek
19 Nisan 10:01 (Şikayetten 1 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz, iletmiş olduğunuz bildiriminiz Bankamıza ulaşmıştır. Bankamızda kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayet Yaz