17 Ocak 2014 #2240692

Ziraat Bankası 2 Aydır 10-15 TL Aidat Kesiyor

Ziraat Bankası iki aydır 10 ve 15 tl aidat kesti bir daha ki aya ne kadar kesecek bilmiyorum aradım iade etmiyorlar. Aidat almayan başka banka ile çalışacağım borcu bittiğinde de hemen kapatacağım, kesinlikle almayın derim bu kartı.

Okan 58 Okunma

Cevaplar

 • Okan20 Ocak 2014

  SORUNUM ÇÖZÜLMEDİ

 • Okan20 Ocak 2014

  BANKA BUNU GÖNDERMİŞ EKSTREMİ BİLE BASILI ALMIYORUM BİDE 2 TL DEMİŞLER İNTERNET BANKACILIĞI KULLANIYORUM ONADA BANKADAN ODEME YAPMAYA 2 TL DEMİŞLER VS.

 • Okan20 Ocak 2014

  Sayın OKAN ER, İlgi: 17.01.2014 ve 1394_BYS14005773 sayılı bildiriminiz. İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda, Bilindiği üzere kredi kartı üyelik/yenileme ücreti; kartın talebi ile başlayıp, kullanım süresi boyunca devam eden ve Banka tarafından karşılanan operasyonel faaliyetler ve çeşitli hizmetlerin bedeli olarak kart hamiline yansıtılan üyelik bedelidir. Kredi kartlarının basım maliyetlerinin yanı sıra yazılım, matbuat, kargo vb. çeşitli operasyonel maliyetleri bulunmaktadır. Bankalar, her bir kredi kartı için her ay hesap özeti üreterek, müşterilerin adreslerine ulaştırmakta, muhtelif risklere karşı sigorta primleri ödemekte, uluslararası kuruluşlara bir bedel ödemekte ve müşteri hizmetlerini sağlamak için 7 gün 24 saat personel çalıştırmaktadır. Türk Ticaret Kanunu, Bankacılık Kanunu ve bu kanuna dayanılarak Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nda söz konusu kart üyelik/yenileme ücretinin alınabileceğine dair hükümler bulunmaktadır. Kredi kartı müşterilerimizce imzalanan Kredi Kartı Üyelik ve Kredi Sözleşmesinde de kart üyelik/yenileme ücreti uygulamasına ilişkin hükümler yer almaktadır. Bu çerçevede, kredi kartı üyelik ücreti iadesine yönelik talebinizin olumlu karşılanması mümkün bulunmamaktadır. Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Bununla birlikte Bankamızda kart aidat ücreti olmayan kredi kartı uygulaması başlatılmış olup, kredi kartı basılı ekstresi yerine e-ekstre talep edilmesi, kredi kartı borcunun Şube dışı kanallardan (ATM, İnternet, Telefon Bankacılığı gibi) ödenmesi ve kartın taksitli işlemler dışında tek seferli işlemlerde kullanılması durumunda kart ücreti alınmayacaktır. Bu uygulamadan yararlanmak istemeniz durumunda, Şubelerimizden ve 444 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezimize ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz. Uygulamaya geçtikten sonra iki hesap kesim tarihi arasında yukarıda belirtilen işlemlerin yapılmaması durumunda aşağıda belirtilen ücretler takip eden ilk kredi kartı hesap özetinize yansıtılacak olup, güncel ücret bilgileri aşağıda belirtilmektedir. Kredi kartı basılı ekstre ücreti 2 TL, Şube içinden kredi kartı borcu ödeme ücreti 2 TL, Taksitli işlem ücreti 2 TL (tüm taksitli işlemler için o hesap özetinde bir kez olmak üzere) Yukarıda açıklanan hususlar ışığında kart iptal talebinizin devam etmesi halinde size en yakın Şubemize ya da 444 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezimize başvurmanızı rica ederiz. Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz. Saygılarımızla T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.

 • Ziraat Bankası Temsilcisi17 Ocak 2014

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön