Ziraat Bankası Yurtdışı Para Çekme!

Damla D. |

18 Temmuz 2016 günü Frankfurt'taki Ziraat Bank International ag isimli iştirak bankanızın ATM'inden 100 Euro çektim. Normalde Türkiye'de yaşıyorum ve hesabım Ziraat Bankasına ait. 100 Euro karşılığı olarak hesabımdan 421 TL çekilmiş. Herhangi bir açıklama da yok komisyon ya da paranın bloke edildiğine dair. 100 Euro yaklaşık 330 TL yapıyor. 90 TL komisyon mu bankanın geçici olarak koyduğu bir bloke mi öğrenmek istiyorum.

Pazartesi günü de yazdım iletişim kurun artık. (Türk hattımı burada kullanamıyorum. E-mail yoluyla iletişime geçerseniz sevinirim.) Çektiğim paranın %25'ini komisyon olarak almıyorsunuzdur herhalde. Çağrı Merkezini arıyorum hesabınızı göremiyorum diyor. Kesinti yapıldığını düşünüyorsanız dilekçe yazın diyor. Almanya'dan nasıl dilekçe yazabilirim akıl mantık var. Resmen yurt dışında parasız kaldım.

Etiketler :

Diğer Komisyonlar Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 05 Ekim
  09:37

  Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup değerlendirme aşamasındadır.

  Saygılarımızla,

  T.C Ziraat Bankası A.Ş.

  444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

 • Damla D.
  03 Ekim
  20:52

  5 Ağustos günü Ziraat Bankasından şikayetim doğrultusunda paranın hesabıma geri iade edildiğini belirten bir mail aldım. Fakat 5 Ağustos günü hesabımda hiçbir hareketlilik yok. Bütün hesap hareketlerimi kontrol ettim. Bana mail atıldıktan sonra hesabıma iade edilen herhangi bir para yok. Benim olan parayı alabilmek için mail atmadığım yer kalmadı. Kendi şubeme de gidip itiraz dilekçesi de verdim. Ben sizin hatanız yüzünden vakit kaybetmek zorunda mıyım? 2 aydan daha fazla bir zaman oldu. Ziraat Bankasından para istemiyorum. Benim olan parayı istiyorum.

 • 02 Ağustos
  11:12

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir.

  Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz.


  Saygılarımızla,

  T.C Ziraat Bankası A.Ş.

  444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

 • Damla D.
  01 Ağustos
  15:29

  Ziraat Bankası hala dönüş yapmadı hesabıma 35 TL yatırmışlar geri kalan 55 lira nerede belli değil. Türkiye'ye dönünce BDDK, tüketici Hakları ne varsa şikayette bulunacağım.