31 Ekim 2016

Ziraat Bankası Sırların ve Kişisel Banka Verilerinin Paylaşılması...

Ziraat Bankası'nda bulunan hesap bilgilerimiz dışarıya sızdırılmış olup can ve mal güvenliğimiz tehlikeye atılmıştır. Ziraat Bankası'nın kendi bünyesinde denetleme yapmış bize bilgi vermemiştir. Ancak BDDK bilgi sızdırılması olduğuna dair bize rapor göndermiştir. Ziraat Bankası bu durumu göz ardı etmeye çalışmış ve üstüne düşmemiştir bizde BDDK raporu ile hukuk mücadelemize başlama hazırlığına girdik. Bu durumu ziraat bankası'na aktardık bilgiyi size posta yolu ile gönderdik ama ulaşmamış dendi. Elektrik su faturaları ulaşan eve Ziraat Bankası evrak gönderememiş üzerine düşmemiştir. Bir devlet bankası olarak ciddi bir sorunu görmezden gelmeye çalışmış müşterisinin can ve mal güvenliğini dışarıdaki insanlarla bilgi paylaşımı yaparak bir suç işlemiştir. BDDK raporunda 01.11.2005 tarihli ve 25983 mükerrer sayılı resmi gazete ve 5411 bankacılık kanununu (sırların saklanması) ihlal etmiştir.

Ahmet 543 Okunma

Cevaplar

 • Ahmet 23 Ocak 2017

  Ziraat Bankası teftiş kurulunun bize göndermiş olduğu yazıda 3. kişilerle bilgi paylaşılma bulgularına rastlanmış ancak banka prosedürleri gereği yazılı bilgi verilemezmiş bize. BDDK kuruluna rapor verilmiş bizde raporu talep ettik banka denetleme ve düzenleme kurulundan. Rapor elimize geçer geçmez adalet yolunda hak arayıp suç duyurusunda bulunacağız. Ne kadar zor olsa da bunu kimsenin yanına bırakmayacağız. Bankacılık kurallarını ihlal eden Ziraat Bankası teşekkür ediyoruz müşteri memnuniyetiniz en üst seviyede:) buradanda selam gönderiyorum İstanbul dan bilgilerimizi veren arkadaşa. s. D isimli arkadaşa.

 • Ahmet 28 Aralık 2016

  Şikayet üstünden kaç ay geçti kimsede merak edip arayıp bir soru dahi sormadı bakalım. teşekkürler Ziraat Bankası. Banka bilgilerimizi paylaşıp bizi tehditlerle karşı karşıya bıraktığın için.

 • Ahmet 31 Ekim 2016

  Yazdığım şikayetin devamıdır. Ziraat Bankası ile karşılaştığımız bu durumun çözülmemesi durumunda cumhuriyet başsavcılığı suç duyurusu ve mahkeme süreci başlatılacaktır. Aynı zamanda devlet bankasının bu sorununu sosyal medya, basın medya kuruluşları ile paylaşacağımızı bunu tüm vatandaşların duymasını sağlayacağız. başka vatandaşların mağdur olmaması için.

 • Ziraat Bankası Temsilcisi31 Ekim 2016

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. 0850 220 0000 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön