Ziraat Bankası Maaş Hesabımdan Hesap İşletim Ücreti Kestiler.

Buket A. |

Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesabıma yatan maaşımdan yasal olmayan şekilde haksız ve yersiz hesap işletim ücreti kesilmiştir. Hesabımı açarken maaş hesabı ve aylık 800 TL'den fazla yattığı için hesap işletim ücreti alınmayacağını söyledi. Maaşım 800 den yüksek olduğu için otomatik ödeme talimatına gerek duymadık.

Bugün bankaya gittiğimde, 800 TL'nin hesapta kalması gerektiğini öğreniyorum. Çektikleri hesap işletim ücretlerinin de ödenmeyeceğini söylüyorlar. Otomatik ödeme talimatı verdim tekrar kesilmemesi için. Bunu bana baştan açıklasalardı, otomatik ödeme talimatını hesabı açarken de verebilirdim, yıllardır kullandığım telefon faturam sonuçta. Hesabımdan kesilen paranın iadesini talep ediyorum.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Buket A.
  28 Nisan
  13:39

  Ziraat bankasından aradılar ve beni mesai saati içerisinde kendileriyle görüşmeye çağırdılar. Bende dolayısıyla gidemedim. Daha sonra mail atmışlar,

  \'\'İlgide belirtilen itirazınız ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda,

  hesabınızdan tahsil edilen hesap işletim ücretinin iadesi gerçekleştirilmiştir. \'\'. Yalnız almam gereken hesap işletim ücreti 100 TL\'ydi. Yalnızca 20 TL yatırmışlar. Beni neden bankaya çağırdıklarını da anlamış değilim.

 • 17 Nisan
  09:52

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir.

  Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz.


  Saygılarımızla,

  T.C Ziraat Bankası A.Ş.

  444 00 00 www.ziraatbank.com.tr