19 Ekim 2016

Ziraat Bankası Maaş Blokesi!

İnternetten bireysel kredi ve kredi kartı başvurusu yaptım. Her iki başvurum da olumlu değerlendirildi. Bu nedenle İstanbul B. Paşa Sağmalcılar Şubesine giderek devam eden kredimin üzerine 5.000 TL daha kredi çekmek istediğimi söyledim. Bana açık olan kredilerimin kapanması koşuluyla kredi alabileceğim söylendi. Bende kabul ettim. Yaklaşık 8.000 TL hesabıma kaldı. Bunun 3.000 TL ile bir bankadaki kredi mi kapattım. Diğer 5.000 TL'lik kredimi ise zaten hazırdaki acil ihtiyacımı gidermekte kullandığım için kapatamadım. Bu sorunu aşmak için onaylı gözüken kredi kartı başvurumu tamamlayıp buradan bu miktarı temin ederek kapatamadığım kredimi kapatayım diye işlem başlattım. Gopaşa şubesinden yaptığım başvuru olumlu iken sağmalcılar başvuruyu reddederek blokemi de 7000 TL'ye çıkararak beni iyicene zora soktular. Hesabımda zaten 2000 TL var. Kalanı da bırakın çıkacak kart ile ödeyeyim. Çok mu zor?

Volkan 450 Okunma

Cevaplar

  • Volkan 20 Ekim 2016

    İlgi: 19.10.2016 ve 4444_BYS16088129 sayılı bildiriminiz. Şikayetvar.com aracılığı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden yapılan değerlendirme sonucunda, bildiriminize konu işlem imzalamış olduğunuz bireysel kredi sözleşmesine istinaden gerçekleştirilmiştir. Bankamız kredi değerlendirme politikaları dışında yapılabilecek herhangi bir husus bulunmamakta olup, diğer bilgi ve detaylar için şubemize başvuruda bulunmanızı rica ederiz. Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz. Saygılarımızla T.C. Ziraat Bankası a. ş. Diye cevap gondermis değerli bankaniz. Madem sozlesmenizde böyle bir madde var gonderin gorelim. ayrıca benim size kredi borcum ya da kart borcum yok. Neye istinaden 7000 TL diye bloke koyuyorsunuz. Tefeciden ne farkiniz var sizin? Icraya bile dusse kisi en fazla maasinin 4 te 1 ine icra koyma yetkiniz varken deli dumrul gibi 7000 TL bloke koyup tüm maasima nasıl el koymaya calisirsiniz?

  • Ziraat Bankası Temsilcisi19 Ekim 2016

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön