02 Nisan 2013

Ziraat Bankası Kullanılmayan Karta İşletim Ücreti Aldı!

Ziraat Bankasından maaş anlaşmam gereği verilen kartı 9 aydır kullanmıyorum.Kartın son kullanma tarihi geçti ve 3 aydır yenisi gelmediği için kart otomatik iptal edilmiş.Son gelen ekstrede hesap işletim ücreti isteniyor.

İptal edilmesini istediğimde olumsuz cevap alıyorum.Müşteriye hiç bir hizmet vermeden bu parayı neden istediklerini açıklamalarını talep ediyorum ve yıllık hesap işletim ücretini iptal etmelerini.

Hüseyin 78 Okunma

Cevaplar

  • Hüseyin05 Nisan 2013

    kartımın son kullanma tarihi geçeli üç ay olmuş adres yenilemesi yapmama rağmen yeni kartım bana ulaştırılmadı ve kartım iptal edildi.Buna rağmen kart yenileme,kargo,müşteri hizmetleri masrafları için tarafımdan kart aidatı istendi...Buradan şikayet ettim olumsuz cevap aldım... Üyelik yenileme işlemi için ücret alınır diye yasa varmış peki bursa merkezde yaşayan,kartının son kullanma tarihi bitmeden 10 ay önce adresini güncelleyen çalıştığı devlet kurumu belli olan müşteriye yeni kartını üç ayda ulaştıramayıp kartı iptal edince kart aidatı istemek nasıl var?Müşteri hizmetlerine 30 dakikada bağlanabilirken,müşteri hizmetleri giderleri için kart aidatı nasıl istenir.

  • Hüseyin04 Nisan 2013

    ziraat bankasından şikayetime olumsuz cevap geldi.bursa'da görevli bir devlet memurunu bulup yeni kartını ulaştıramayan banka -Adres güncellemesi yapmama rağmen- kart basım masrafları ve kago için aidat istiyor,kartımı iptal edip müşteri hizmetlerine 30 dakikada bağlanmamıza rağmen giderler için para kesmek istiyor.emsal davalarla paralarını geri alan onca müşteriye rağmen para iadesi olmaz aidat yasal hakkımız diyor.Aidat isterken yasal hakkın da iade eden mahkeme hangi yasal hak...Bu sorunu hakem heyetleri ve mahkemeler yardımıyla çözmek şart oldu

  • Ziraat Bankası Temsilcisi03 Nisan 2013

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön