02 Haziran 2015

Ziraat Bankası Konut Kredisinden Alınan İşlem Parasının İadesi.

Konut kredisini iadesi için tüketici heyetine başvurdum ve 1 ay evvel adresime banka ile görüşüldüğü ve banka tarafından alınan paranın iade edileceği belirtildi. Ancak 1 ay geçti ne arayan ne de soran ve bilgi alacağımız herhangi bir yer bulunmamaktadır. Krediyi aldığımız Kavacık şubesine sorduğumuzda konunun genel müdürlük tarafından yapıldığı belirtildi. Bizden bu parayı kesmeye geldiğinde aynı gün kesiyorsunuz ama iade olduğunda ödemiyorsunuz. 1 hafta içinde ödenmez ise avukatıma tebligatı vereceğim ve her gün için faiz işletilmesi için dava açacağım. Televizyonlara çıkıyorsunuz ve Ziraat Bankası olarak biz başvuran herkese dosya masrafını ödeyeceğiz diyorsunuz ama icraat yok.

Salim 346 Okunma

Cevaplar

 • Salim29 Haziran 2015

  1.5 Ay geçti hala arayıp bilgi vermelerini ve ödemelerini bekliyorum. 2000 TL zıraat bankasını herhalde çok zorlayacak. Bizden alırken hemen hesaptan çektiniz ama ödemeye gelicen agır agır tüm süreçleri işletiyorsunuz. Parayı alana kadar bu şekilde her ortama her türlü zıraat bankası şikayetlerimi yapacagım. Belki müşteriye önem vermeyi ögrenirsiniz. Vakif bankası sonuclanan kararı 7 günde öemesini yaptı ve kişinin 2 dosyası olmasına rağmen 2 sini de ödedi. Bana sordugunda ise ben halen zıraat bankasının keyfini bekliyorumm.

 • Salim12 Haziran 2015

  . Tüketici Heyeti tarafından 05.05.2015 tarihinde ödenmesi kararı alınmasına rağmen halen bankanız iade işlemiş yapmamaktadır. Bankanızdan 08.06.2015 tarihinde bana atılan mail de Karar Tebliği ile bankamıza başvurun işlem yapılacaktır yazıyor. 10.06.2015 tarihinde Kavacık Şubenize gittik ve bilgileri olmadığı ve Uzun sürebileceği bildirildi. Karar de ise 15 gün içinde ödenmesi yoksa Yasal Süreç başlatılması yazılmaktadır. 12.06.2015 tarihine kadar hesabına yatmazsa hakkım olan İcra Yasal sürecini başlatacağım. Bu durumu da elimde geldiği kadar tüm şikayet mercilerinde yazacağım. Paramı alana kadar her türlü şikayet kaydı oluşturacağım.

 • Salim10 Haziran 2015

  Tüketici Heyeti tarafından 05.05.2015 tarihinde ödenmesi kararı alınmasına rağmen halen bankanız iade işlemiş yapmamaktadır. Bankanızdan 08.06.2015 tarihinde bana atılan mail de Karar Tebliği ile bankamıza başvurun işlem yapılacaktır yazıyor. 10.06.2015 tarihinde Kavacıkm Şubenize gittik ve bilgileri olmadığı ve Uzun sürebileceği bildirildi. Karar de ise 15 gün içinde ödenmesi yoksa Yasal Süreç başlatılması yazılmaktadır. 12.06.2015 tarihine kadar hesabına yatmazsa hakkım olan İcra Yasal sürecini başlatacağım. Bu durumu da elimde geldiği kadar tüm şikayet mercilerinde yazacağım. Televizyonlara çıkıp Hemen ödeyeceğini söyleyen bankanız sadece reklam yaptığını herkes bilsin.

 • Salim10 Haziran 2015

  10.06.2015 tarihinde Karar Tebligi ile Ziraat Bankası Kavacık Şubesine gittik ve Bize Genel Müdürlükten Bilgi gelmediği için ödeme yapmadılar. Ama Karar teblig edildikten 7 gün içinde ödenmesi yazıyor. Siz Bana Elinizdeki tebligat ile bankamızın herhangi bir şubesine başvurun diye Mail attınız ve bizde yaptık ama ne zaman ödeyecekleri belli değilmiş. Bu ne biçim bir rezillik. Almaya geldiğin de hesabımda olan parayı hemen çektiniz. 12.06.2015 tarihine kadar herhangi bir şekilde hesabıma ödeme olmaz ise Yasal Takip başlatacagim.

 • Salim05 Haziran 2015

  Hiçbir şekilde ne aradılar ne de ilgilendiler. Müşteriye verilen önem bu kadar... . Başka ortamlardan da aynı şikayetimi bulunacağım sonuç alana kadar... .

 • Ziraat Bankası Temsilcisi02 Haziran 2015

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön