Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırması Yapmıyorlar.

Uğur Baki A. |

Henüz 2 - 3 hafta önce 232.000 TL konut kredisini Ziraat Bankası'ndan kullandım. Faiz oranım %1,06 idi. 2000 TL civarında dosya masrafı vesaire çıktı. Şimdi faiz oranları 1'in altına düştü; ancak banka şu anda sorduğumuzda daha ilk taksitimizi bile ödememiş iken yapılandırma yapmıyor. Yeni faiz oranıyla yapılandırma yapılsa toplam ödememde ciddi bir düşüş olacak benim lehime ama tek çözümün başka bankadan kredi çekip Ziraat borcumuzu kapatmamız olacağını söylediler.
Konu ile ilgili müşteri hizmetleri ile görüşemedim, uygun kanal bulamadım.
İlla mahkeme yoluyla mı hakkımızı alacağız biz vatandaş olarak?

Etiketler :

Şube Kredi İşlemleri

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Uğur Baki A.
  24 Ağustos
  22:31

  Tarafıma verilen cevap aşağıdaki gibidir:

  "İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda,

  sabit Faizli Bireysel Kredilerde, kredi sözleşmesinde belirlenen ve ödeme planı oluşturulmasına esas teşkil eden faiz oranları sabit kalmakta olup, faiz oranlarının artış ya da azalış gösterdiği dönemlerde ödeme planına esas faiz oranları değiştirilmemektedir. Bankamızca güncellenen konut kredisi faiz oranları, yeni konut alımlarını kapsamakta olup, yapılandırma faiz oranlarımız ile ilgili olarak bir güncellememiz bulunmamaktadır.

  Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz. "

 • 22 Ağustos
  10:07

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir.

  Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz.


  Saygılarımızla,

  T.C Ziraat Bankası A.Ş.

  444 00 00 www.ziraatbank.com.tr