28 Ağustos 2013

Ziraat Bankası Kesintiler İçin Öğrenciden Otomatik Ödeme Talimatı İstiyor!

Zamanında (2007) liseye başladığımda DPY bursunu almak için Ziraat Bankasından hesap açmıştım. Bursu yattığı gün çekmezsem eğer, bana arkadaşlarımdan az yattı sanıyordum. Zamanla üniversiteye başladım ailem bana bu hesap yoluyla para gönderiyor fakat para yatırıldıktan 24 saat içinde çekmezsem param yavaş yavaş azalıyordu.

Bu konu hakkında, gittiğim bir Ziraat Bankası şubesinde ise bizim yapabileceğimiz bir şey yok
2 tane otomatik ödeme verirseniz eğer böyle bir sorununuz kalmayacaktır dedi.

Ben üniversite öğrencisiyim 2 tane otomatik ödemeye verecek bir şeyim yok dedim ve konuyu öyle kapattılar. Şuan Ziraat Bankasından 2007'den beri kestikleri paramı istiyorum.

Hes.numaram: 0223 5016***0 5001

Enes 228 Okunma

Cevaplar

  • Enes 03 Eylül 2013

    " Sayın ENES TÜRK, İlgi: 28.08.2013 ve 1394_BYS13055724 sayılı bildiriminiz. İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda, Hesap İşletim Ücreti (HİÜ) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarı olup, Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmaktadır. HİÜ Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiş ve konu ile ilgili duyurular Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları, BDDK web sitesi (www.bddk.org.tr) ve Bankamız web (www.ziraat.com.tr) sitesinde duyurulmaktadır. 2013 yılı için Bankamızca belirlenen Hesap İşletim Ücreti; Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) , ayrık olmak üzere 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 800.-TL’den düşük olan TL hesaplardan, üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) BSMV dahil 20.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 350.-USD’den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir. Talebinizin devam etmesi durumunda, Bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikâyetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz." gelen cevap bu neymiş efendim hesap işletim ücretiymiş benim bildiğim kadarı ile öğrencilerden de bu ücretin alınmaması gerekiyor.

  • Ziraat Bankası Temsilcisi28 Ağustos 2013

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön