03 Şubat 2014

Ziraat Bankası Kart Aidatı Almıyoruz Demelerine Rağmen Aldı

Ziraat Bankası'nın 4446 **** **** 2856 no'lu kredi kartı kullanıcısıyım. Üniversite öğrencisiyim ve üniversite öğrencilerine verilen genç kart kullanmaktayım. Reklamlarda ve bankada aidat ücreti kesilmeyecek denmesine rağmen üyelik aidatı kesilmiştir. Bu miktarın iade edilmesini istiyorum. Kendi internet sitenizde alınan ekran görüntüsüdür. Ekstremi de yolluyorum. Bu çelişkinin bir an önce giderilmesini istiyorum.

Buğrahan 111 Okunma

Cevaplar

  • Buğrahan07 Şubat 2014

    Öğrencinin 15 lirasında bile gözü olan banka..

  • Buğrahan04 Şubat 2014

    Bu ne yaman çelişkidir.İnsanları sadece kazanana kadar dost görüp kendi sitenizle bile çelişiyorsunuz.Çok yazık.. "Bilindiği üzere kredi kartı üyelik/yenileme ücreti; kartın talebi ile başlayıp, kullanım süresi boyunca devam eden ve Banka tarafından karşılanan operasyonel faaliyetler ve çeşitli hizmetlerin bedeli olarak kart hamiline yansıtılan üyelik bedelidir. Kredi kartlarının basım maliyetlerinin yanı sıra yazılım, matbuat, kargo vb. çeşitli operasyonel maliyetleri bulunmaktadır. Bankalar, her bir kredi kartı için her ay hesap özeti üreterek, müşterilerin adreslerine ulaştırmakta, muhtelif risklere karşı sigorta primleri ödemekte, uluslararası kuruluşlara bir bedel ödemekte ve müşteri hizmetlerini sağlamak için 7 gün 24 saat personel çalıştırmaktadır. Türk Ticaret Kanunu, Bankacılık Kanunu ve bu kanuna dayanılarak Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nda söz konusu kart üyelik/yenileme ücretinin alınabileceğine dair hükümler bulunmaktadır. Ayrıca, kredi kartı müşterilerimizce imzalanan Kredi Kartı Üyelik ve Kredi Sözleşmesinde de kart üyelik/yenileme ücreti uygulamasına ilişkin hükümler yer almaktadır."

  • Ziraat Bankası Temsilcisi03 Şubat 2014

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön