02 Mart 2013

Ziraat Bankası İsminden T.C. İbaresinin Kaldırılmasından Rahatsızım!

Türkiye Cumhuriyeti "T. C." kavramının Türk milletinin hafızasından silinmesine yönelik olarak şimdiye kadar değişik alanlarda başlatılan bir kampanyanın, sessiz sedasız "Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası" isminden de çıkartılarak yürütüldüğünü şaşkınlık içerisinde izlemekteyim.

Söz konusu isim değişikliğin amacı ve gerekçesi nedir? Bu değişiklik kararı kimler tarafından alınmıştır kamuoyuna açıklanması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti kavramından rahatsızlık duyuyorsanız Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları da sizde rahatsızlık duyabilirler

Kadir 868 Okunma

Cevaplar

  • Kadir 04 Mart 2013

    "Bankamız ticari unvanı “T.C. Ziraat Bankası A.Ş.”dir. Tüm hukuki ve resmi işlemlerde bu unvan kullanılmaya devam edilecektir." Peki ya Tabelalarda?

  • Kadir 04 Mart 2013

    İlgi: 04.03.2013 ve 1394_BYS13013026 sayılı bildiriminiz. İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda, Bankamız ticari unvanı “T.C. Ziraat Bankası A.Ş.”dir. Tüm hukuki ve resmi işlemlerde bu unvan kullanılmaya devam edilecektir. “Ziraat Bankası” Bankamızın marka adı olup marka adımızı gösteren logomuzun içinde yer alan başak figürü üzerinde “T.C.” ibaresi muhafaza edilmekte ve bu şekilde kullanılmaktadır. Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz. Saygılarımızla T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. "Şikayetime cevap olarak Mail adresime gönderdiğiniz bilgilendirme mailiniz de bu şekilde"

  • Ziraat Bankası Temsilcisi04 Mart 2013

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön