10 Şubat 2014

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Kesti!

2013 yılında hiç kullanmadığım döviz hesabımı 2014'te kullandım. Ancak Ziraat Bankası Bafra şubesi sağ olsun 8 şubat 2014 tarihinde 100 TL'den fazla paramı 1 günde çekmiş. Hem de 2013 yılının hesap işletim ücreti olarak. Resimde görüyorsunuz içler acısı tabloyu.

Yalçin 374 Okunma

Cevaplar

 • Yalçin13 Şubat 2017

  Tüketici Hakem Heyetine başvurdum ve paramı seve seve ödediler. Hatta icraya gitmeyeyim diye kendileri aradı, paranızı hangi hesaba yatıralım dediler.

 • Yalçin13 Şubat 2014

  Çözüm denilebilecek herhangi bir gelişme yaşanmadı

 • Yalçin10 Şubat 2014

  Bankaya yaptığım bildirim sonucunda gelen cevabı da paylaşmak istiyorum. Cevapta yasal dayanaklarla yapıldığını ifade ediyor itiraz yolunu da belirtiyor. Sanırım 5 yıllık ücret kesilmediği için şükür ve teşekkür etmem isteniyor. Cevap aşağıdadır: İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda, Hesap İşletim Ücreti (H.İ.Ü.) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarıdır. Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmakta olan Hesap İşletim Ücreti Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiştir. Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) ayrık olmak üzere üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) tahsil edilen H.İ.Ü. 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 800.-TL’den düşük olan TL hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 20.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 350.-USD’den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir. (Diğer yabancı para birimleri USD karşılığı hesaplanmaktadır.) Bankacılık hizmetleri karşılığı tahsil edilen ücret/komisyonlar ile ilgili olarak müşterilerimize internet sitemiz (www.ziraatbank.com.tr), Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları aracılığı ile bilgi verilmektedir. Tahsil edilen hesap işletim ücretlerinin iade edilmesi mümkün bulunmamaktadır. Talebinizin devam etmesi durumunda, Bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikâyetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz. Saygılarımızla T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.

 • Ziraat Bankası Temsilcisi10 Şubat 2014

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön