17 Nisan 2013

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti İadesi!

10**01 hesap numaralı vadesiz TL hesabımdan hesap işletim ücreti altında 29.03.13 tarihi ile 16/04/2013 tarihinde çekilen paranın 7 (yedi) gün içerisinde iadesini talep ediyorum. Aksi taktirde hukuksal yollara başvurup bankanızda hesabımı kapatacağım. 4070 sayılı tüketici kanununun madde 6 uyarınca böyle bir hakkımız var gereğinin en kısa zamanda yapmanızı talep ediyorum.

Metin 53 Okunma

Cevaplar

 • Metin 24 Nisan 2013

  Şikayetime istinaden verilen cevap bakın tek taraflı çıkarlarını düşünen müşteri anlayışı. Hesabımdan gasp eder gibi alınan ücretinin savunması. Hesap İşletim Ücreti (HİÜ) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarı olup, Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmaktadır. HİÜ Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiş ve konu ile ilgili duyurular Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları, BDDK web sitesi (www.bddk.org.tr) ve Bankamız web (www.ziraat.com.tr) sitesinde duyurulmaktadır. Bize şikayet yazmayın gidin hukuksal yollarda hakkınızı arayın demişsiniz mesaj alındı teşekkürler.

 • Ziraat Bankası Temsilcisi23 Nisan 2013

  Şikayetinize istinaden 17/04/2013 tarihinde kayıtlı e-posta adresinize cevap gönderilmiştir. E-posta adresinize gelen e-mailleri kontrol etmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

 • Metin 22 Nisan 2013

  Banka tarafından tarafıma dünüş yapılmadı şikayetime istinaden iki satır yazı sadece ("Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir.") denilip geçiştirildi. En kısa zamanda çekilen paranın iadesini istiyorum.

 • Ziraat Bankası Temsilcisi17 Nisan 2013

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön