Ziraat Bankası Dosya Masrafının Eksik Ödenmesi.

Ayşe D. |

Yaklaşık 6 ay önce konut kredisi dosya masrafımın ödenmesi hususunda dilekçemi doldurdum. Dün tekrar bankaya gidip durum hakkında bilgi almak istedim, gişedeki bayan bana ödemelerin başladığını ve yakın zamanda ödeneceğini söyledi, bugün bana başvurduğum dilekçeye istinaden 243.75 TL hesabıma ödeme yapıldığı mesajı geldi. Beynimden vurulmuşa döndüm çünkü benim ödediğim dosya masrafım 600 TL civarındaydı (sadece dosya masrafı) yani bana ödediğimin yarısından da az geri ödeme yapmışlar, hakem heyetine gitmeyin, ödeme yapılacak dediler, böyle bir şey olabilir mi ya! Resmen dalga geçiyorlar, hakkım olan paranın geri kalanını istiyorum ve gereğinin en kısa zamanda yapılmasını talep ediyorum!

Etiketler :

Kredi Masrafları Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ayşe D.
  24 Ağustos
  21:11

  Yakın zamanda bankaya gittiğimde bana çıkan yeni yönetmelikten dolayı böyle yaptıklarnı söylediler fakat ben yönetmelikten önce kredi aldığımı ve bundan sorumlu tutulmamam herektiğini söylediğimde bana sağlıklı herhangi bir açıklama yapamadılar. Tüketici haklarına gittiğimde de bana kesinlikle yeni yönetmeliğin beni bağlamadığını çünkü; krediyi çıkan yönetmelikten önce çektiğimi ve bana yapılanın yanlış bir uygulama olduğunu söylediler! Ayrıca yakın zamanda benim durumumda olup dosya masrafını tam alanların olduğunu söylediler (bankaya dilekçe vererek). Anladığım kadarıyla şubeden şubeye farklı uygulamalar ve hatalar yapılıyor. En kısa zamanda bu hatadan dönülmesini bekliyorum...

 • 14 Ağustos
  17:26

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir.

  Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz.


  Saygılarımızla,

  T.C Ziraat Bankası A.Ş.

  444 00 00 www.ziraatbank.com.tr