Ziraat Bankası Dosya Masrafını Mahkeme Kararına Rağmen İade Etmiyor.

Semih T. |

2009 yılında çekmiş olduğum Ziraat Bankası konut kredisi ve yapılandırma için tarafımdan 3 kez alınan dosya masrafı için hakem heyetine başvurdum. Haksız yere kesilen #dosya masrafı iadesi için karar tarafıma ve bankaya tebliğ edildi. Şubeye gittiğimde bu işlemin merkezden hesabıma yapılacağı bilgisi tarafıma iletildi. Ancak üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen hala dosya masrafı ücretinin iadesi yapılmadı.

Mahkeme kararında yasal süre olan 15 gün içinde iadenin yapılıp tüketici heyetine bildirimin yapılması gerekiyor. Mahkeme kararı olmasına rağmen iade yapmayan Bankanızın tarafıma (1028*** hesap No.) ivedi olarak dosya masraflarının iadesinin yapılmasını istiyorum.

Etiketler :

Kredi Masrafları

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Semih T.
  14 Mart
  15:44

  Hala ödenmeyen dosya masrafı ile ilgili tarafıma bir dönüş yapılmadı. Şube'den arayıp yatan diğer 2 dosya masrafı için ibraname doldurmam konusunda ısrar edildi. Ben de 3.dosya masrafı yatmadan ibraname doldurmayacağımı bildirdim. 3.dosya masrafının acilen yatırılmasını aksi takdirde yasal faizi ile birlikte tahsil edilmesi için işlem başlatacağımı bildiririm.

 • Semih T.
  09 Mart
  18:06

  17507 ve 17508 sayili kararlar ile ilgili tutar yatirildi ancak 17506 sayili karar için ödeme yapılmadı. atasehır tüketici hakem heyeti 17506 sayili karar içinde 1.302 TL geri Ödemesinin yapılmasını rica ederim

 • 02 Mart
  10:18

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir.

  Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz.


  Saygılarımızla,

  T.C Ziraat Bankası A.Ş.

  444 00 00 www.ziraatbank.com.tr