13 Nisan 2013

Ziraat Bankası Burs Hesabımdan Hesap İşletim Ücreti Kesiyor!

Ziraat Bankası Ankara Tunalı Şubesi'nde bulunan ve bursumun yatırıldığı hesaptan hesap işletim ücreti kesiliyor. Bir öğrencinin burs hesabından hesap işletim ücretinin kesilmemesi gerektiğini düşünüyorum sonuçta bu para bana öğrenim hayatım boyunca ihtiyaçlarımı karşılamam için veriliyor Ziraat Bankası'nın kasasına girsin diye değil. Kesilen tutarın hesabıma iade edilmesini rica ediyorum.

Doruk 235 Okunma

Cevaplar

  • Doruk'un Teşekkür Mesajı29 Nisan 2013

    Kesilen tutar burs hesabıma geri yatırıldı. Ziraat Bankası'nın göstermiş olduğu hassasiyet için teşekkürler.

  • Doruk 15 Nisan 2013

    Bana bankacılık yasalarına dayanarak hesap işletim ücretini aldıklarını belirten bir email attılar. Ama nedense bu yasa söz konusu burs Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan alınınca işlemiyor. Devletten burs alan ile başka kurumlardan burs alanların hesaplarına ayrı ayrı muamele yapılıyor. Bu resmen çifte standart. Demek o ki Ziraat Bankası'nda hesabı olup Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan burs alan öğrencilerin hesaplarından hesap işletim ücreti alınmazken benim bursumun yattığı hesaptan bu ücret alınıyor. Bu işin peşini bırakmayacağım Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)'e başvuracağım. BİMER bu tür şikayetleri direkt tüketici mahkemelerine yolluyorlarmış ve bir çok kişi böyle bu paraları iade almış. Çifte standart kabul edilemez. Umarım bunu okuyan herkese emsal bir karar çıkar.

  • Ziraat Bankası Temsilcisi15 Nisan 2013

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Değerli müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.ziraatbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C Ziraat Bankası A.Ş. 444 00 00 www.ziraatbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön