14 Ağustos 2018
#10785674

Zebramo.com'un Tuhaf Tavrı!

14.8.2018 tarihinde Zebramo sitesinden 30 TL fiyatla Nikon marka fotoğraf makinesi aldım ancak dakikalar içinde vazgeçtim ve satıcıya durumu bildirdim, ürünü kargoya vermeyin dedim, sonra Zebramo destek hattına yazarak satış iptali istedim.


Verdikleri cevap önce satıcıyla anlaşın oldu destek hattı bana biz satışı iptal edersek ondan sonra satıcı ürünü kargoya verebilir sizde ürünü teslim alabilirsiniz parada sizin hesabınıza yatmış olur, satıcı mağdur olabilir dedi.


Bende buradan soruyorum satıcı Zebramo'nun gönderi koduyla gönderi yapmıyor mu? Satış iptal olunca kodda iptal olmuyor mu? Satıcı nasıl gönderi yapacak? Cayma hakkı satıcıdan bağımsız tek taraflı kullanabileceğim bir hak değil mi?

Ahmet Ahmet 1.999 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Ahmet12 Ekim 2018

  Zebramo'nun destek hattına sebep göstererek iade başvurusu yaptığımda önce satıcıyla anlaşın ondan sonra bize başvurun diyorlar satıcıyla ne ilgisi var? Benim iade hakkim yok mu? Dediğimde ise gene aynı şekilde satıcıyla anlaşın biz gerekeni yaparız diye yanıtlıyorlar iyide ben satıcıyla nasıl anlaşacağım? Birçok satıcı iade kabul etmiyoruz diyor hatta mesajlarınızı yanıtsız bırakıyorlar ben zebramonun bu tavrı yüzünden satın alıp bana bozuk gelen ürün için iade talep etmedim ve 120 TL'em boşa gitti satıcı zaten sipariş aşamasında iade kabul etmediğini söylemişti, alışveriş yapmaktan keyif aldığım Zebramo yeri geliyor beni mağdurda ediyor ama artık alışverişlerimi sınırlandıracağım ya da keseceğim.

 • Ahmet29 Ağustos 2018

  Verdiğiniz yanıt bana göre benim şikayetimin yanıtı değil, başka satış sitelerinde biz satıcıdan bağımsız olarak satış iptali gerçekleştirebiliyoruz, Cayma hakkinin özelliği bu zaten.

 • Zebramo Temsilcisi28 Ağustos 2018

  Merhabalar Ahmet Bey, Talebiniz hakkında bilgi vermek üzere, 0551 5** ** *6 nolu telefonunuzdan sizi 2 kez aradık fakat ulaşamadık. Satıcıların siparişleri kargoya teslim etmek için, sipariş tarihinden itibaren 3 iş günü süreleri bulunmaktadır. Bu süreden önce, satıcıya iptal talebinizi iletmeniz ve kendisiyle mutabık kalmanız halinde, iptal işleminizi memnuniyetle gerçekleştirebiliriz. Her türlü talebinizde, uygulama içerisinden Yardım Merkezi aracılığıyla ya da [email protected] üzerinden eposta yolu ile bize ulaşabilirsiniz. Zebramo Ekibi

 • Ahmet17 Ağustos 2018

  Cevap yok, ilginç.

Ziyaretçi Yorumları