22 Şubat
#11624924

Zebramo.com Satıcıları Mağdur, Alıcıları Kral!

Zebramo üzerinden PS3 oyun konsolu, 2 adet kol ve 6 adet oyun sattım. 450 TL'lik satıştan 45 TL (%10) komisyon alan Zebramo satıcı hakları ile ilgili kilini dahi kıpırdatmıyor. Çünkü eline gecen komisyon senin sıkıntından daha önemli. Alıcı gönderilen konsolun 2 kolunun orijinal olmadığını (ilanda biri orijinal diğeri değil diye belirtilmişti), açıklama yapınca, aslında bir kolunun orijinal olmadığını (ps kollarının orijinal olup olmadığını anlamanız için içini açmanız gerekmektedir. Aksi takdirde dışarıdan bakarak anlaşılmaz), bende orijinal olduğuna dair faturanın hala bende mevcut olduğunu ve şayet buna rağmen içini sormadan açtıysanız sıkıntı olacağını belirttim.


Bu sefer alıcı başka bir plan ile geldi. USB girişinin kırık olduğunu savundu! Bende ona kargolama yapmadan önce bütün aletlerin resimlerini çektiğimi, kontrol ettiğimi, çalışır durumda gönderildiğini özellikle belirttim. Kargo yapmadan önce kutunun içi ve dişinin resmini dahi çektim herhangi bir sıkıntı yaşanmasın diye. Malum kargo kaybolabilir de. Hatta kendisinden resim istedim, şu an aletin yanında olmadığını eve gidince gönderebileceğini söyledi. Kaç kisi bu şekilde sıkıntılı bir durum varken evden çıkıp, sonra dur aklıma şimdi geldi. Gelen ürün hasarlı diyerek satıcı ile irtibata geçer, oda başka bir durum. Gelelim sürpriz sona. Orijinal olmadığını iddia ettiği ürün için orijinal kol fiyatı şu an piyasada ne ise onu düşün, bende size ona göre ödeme yapayım diyor akıllı alıcı. Zebramo'ya bütün yazışmalar resimler gönderildi. Bana söyledikleri (otomatik mesaj bu arada) iade işlemi gerçekleştirilir, daha sonra siz yasal işlemlerinize başvurabilirsiniz.


Yani kısaca ben komisyona bakarım, onun dışında parmağımı kıpırdatmam. Bir de akil verdiler müşteri ile fiyatta anlaşmada yardımcı olabilirim diye. O zaman %10 değil %5 komisyon al deyince öğle şey mümkün değil. Zebramo yardım listesinde satıcı hakları denilen bir yer var, yalnızca var. Başka bir ise yaramıyor. Bu arada gayri resmi yollardan PS3 Zebramo'yu aradan çıkartıp nakit ödeme yapmak isteyen de oldu. Ben bu şahsi yaptığınız adil bir davranış değil diyerek blocklamıştım. Zebramo açık ve net bir şekilde satıcıyı mağdur duruma düşürüyor. Herkes çok dürüst alıcı. Resmen sağlam ürün al, sende ki kötü ürünü satıcıya geri gönder, sonrada paranı almaya teşvik ediyor seni.

Zerrin Zerrin 3.014 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları