14 Kasım 2018
#11146746

Zebramo.com Parayı Alıp Üyeliği İptal Ediyor!

13 Kasım akşamı 250 liralık bir ayakkabı alımı yaptım. Geçen hafta da bir tshirt almıştım. Bu iki ürün henüz elime ulaşmadan Zebramo üyeliğimi iptal etti. Parayı ödemiş olduğum halde "sözleşme kurallarına aykırı hareket" gerekçesi ile hesabımı askıya aldı ve askıya aldığı anda geçmiş alışverişlerime ulaşabilmem gerekirken hesabımın hiçbir özelliğini kullanamadım. İhlal hareketim varsa, bunun yaptırımı ihlalden sonrası için olur geçmişe dönük olarak bana yaptırım uygulayamazlar (en azından yasal olarak bu böyle)
Ayrıca akşam aldığım 250 liralık ürünün kargosunu satıcı ödeyecekti öyle anlaşmıştık ama bana gelen mailde öyle görünmüyor. tam tersi alıcı öder yazıyor. İşte bu durumu da satıcıya sormak istiyorum şu an ama soramıyorum. Çünkü Zebramo hesabıma erişimi -tam da parayı çektikten sonra- engelledi.Hakkımı arayacağım.

Semih Semih 2.275 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Semih14 Kasım 2018

    " Zebramo kurallarına aykırı, uygunsuz ifade içeren yorumunuz sebebi ile"demişsiniz de sizin satıcınız evine geleceğim o tişörtü senden zorla alacağım diyor ben de gel al ulan diyorum, bu yüzden benim hesabımı askıya alıyorsunuz. Buraya gelip şikayetlere cevap yazarken kendinizi haklı göstermeye çalışmayın, hakaret tehdit vb. Eden satıcının üyeliğini iptal etmiyorsunuz, bu şahıs aynı suçu tekrar işlediği zaman ihmal ve suça ortam oluşturmak veteşvik etmek fiilleri yerine gelmiş olur mu olmaz mı bir sorun bakalım hukukçularınıza. Ayrıca uygunsuz dediğiniz yorumu ben yazdıktan saatler sonra askıya alıyorsunuz hesabımı, o askıdayken alım veya satış yapacağım ürünler vardı sizin yüzünüzden bunları da yapamadım. Şu anda bütün ürünlerimi satıştan kaldırdım. Sizi hiç kimseye tavsiye etmiyorum dün gece gördüğümüz gibi paramızı alıp haklı olduğum halde üyeliği de askıya alıyorsunuz ve bu durumla karşılaşınca alo diyeceğimiz bir numara bile vermiyorsunuz.

  • Zebramo Temsilcisi14 Kasım 2018

    Merhabalar Semih Bey, Talebinizi kontrol ettiğimizde Zebramo kurallarına aykırı, uygunsuz ifade içeren yorumunuz sebebi ile hesabınızın süreli olarak askıya alındığını görüyoruz, hesabınız şu anda aktiftir. O anda hesabınıza ulaşamasanız dahi, bekleyen havale, kargo ya da satışlarınızla ilgili her türlü talebinizde, uygulamamıza kayıtlı email adresinizden, [email protected] adresine mail göndererek bize ulaşabilirsiniz. Zebramo Ekibi

Ziyaretçi Yorumları