Toplam çözüm sayısı
..
Zebramo ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Hatice'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

Zebramo.com Ekibinin Yetersizliği!

5.256görüntüleme
Hatice
Hatice 10 Ekim 2018 18:25
Zebramo.com Ekibinin Yetersizliği!
Zebramo.com Ekibinin Yetersizliği!
Zebramo.com Ekibinin Yetersizliği!
+4

"315760704 sipariş numaralı üründe satıcı orijinal olmayan, birebir ürünler gönderdi, orijinal, kutudan çıkma ürünler olduğunu söyleyerek satıyordu. Evdeki orijinal adaptörlerimle satıcının gönderdiği adaptörü karşılaştırdığım zaman seri numarasının yazılış şeklinde, uçlarda ve baş kısmında ciddi farklılıklar olduğunu fark ettim. Apple ®'in kendi sitesinde orijinallik konulu yazıyı okuduğumda da gönderilen ürünlerin orijinal olmadığına emin oldum. Adaptör ve şarj kablosunun üretim bilgileri dahi birbirini tutmuyor, aynı kutudan çıkan ürünlerde bunun olması mümkün değil. Şarj kablosu, adaptör ve kulaklıktaki yazılar da orijinaldeki net yazıların tersine neredeyse okunmayacak şekilde silik, aldığım tüm ürünler orijinaline benzetilmeye çalışılmış birebir replika. Karşı taraf ödemeli şekilde iade edeceğim. Kulaklık tuşları orijinaldeki gibi yumuşak tepki vermiyor, kablosunda da sarılmadan kaynaklı ciddi bir kırılma var, bu şekilde birkaç günlük ömrü mevcut kendisinin. "Bu metni dün Zebramo'ya gönderip iade sürecimi başlatmak istedim. Ekip, iademi onaylamak için satıcıya bilgi vermemi, kargoyu kimin ödeyeceği konusunda vs. Konuşmamızı istedi. Ben durumu satıcıya bildirdim, kendisi başta diretti ancak daha sonra orijinal olmayan ürün sattığını onayladı. Bunun üzerine Zebramo bana bir iade kodu verdi. Ancak satıcının yaptığı yasal olmadığı halde satıcıya herhangi bir uyarı verilmedi, hala emitasyon ürünleri insanlara orijinal diyerek satıyor. Ayrıca, bu ürünler için sitenin anlaşması olduğu halde bana daha pahalıya gönderilen kargonun parasını ödemek zorunda kaldım. Kendi iade alacağı zaman ise kargoyu ucuza yollamamı istedi. Bu durumda Zebramo'nun alıcının haklarını koruması gerekmiyor mu? Ürün eklerken orijinal olmayan ürünleri yüklemeyin diyerek uyarı veriyorlar ancak sitede hiçbir hesabın takibini yapmıyorlar, ayrıca nedense bizim hesap ® şikayet etme gibi bir şansımız da arayüzde yok, biz ürün alıp yanıyoruz, bizden sonrakiler ise hala orijinal sanarak almaya devam ediyor. Ürünü benim gibi orijinal sanarak almak isteyen bir insana basıma gelen olayı anlattığım için satıcıdan "ayıplama" aldım, kişinin müşterilerini kaçırıyormuşum, hem suçlu hem de güçlü biri ile beni muhatap eden bu ekibe ne dense az. Ürünü yarın sistemden bana verilen kod ile kargolayacagim ancak sorun burada bitmeyecek. Yetkilerden hem benim boş yere ödediğim kargo parasını telafi etmesini hem de böyle satıcılardan kanıtla, fotoğrafla şikayet geliyorsa hesaplarını kapatmasını rica ediyorum. Başka uygulama ve sitelerde alıcı hakkı sonuna kadar korunur ve anında kargo ücreti + ödenen paranın iadesi yapılırken Zebramo insanları zorla satıcı ile muhatap edip zararları ile ortada bırakıyor. Artık buna bir son verip, insanların haklarını korumaları gerekiyor.

Zebramo Logo
Zebramo11 Ekim 2018 02:25

Merhabalar Ceren Hanım, Konuyla ilgili Yardım Merkezimize ulaştığınızı ve iade sürecini başlattığınızı görüyoruz. Belirttiğiniz durum ile ilgili gerekli değerlendirmenin yapılabilmesi için ilgili birimimize aktardık, bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz. Her türlü talebinizde, uygulama içerisinden Yardım Merkezi aracılığıyla ya da [email protected] üzerinden eposta yolu ile bize ulaşabilirsiniz. Zebramo Ekibi

Hatice
Hatice16 Ekim 2018 13:51

Satıcı hala replika ürünlerini orijinal diye satmaya devam ediyor ve ödediğim kargo ücreti ile ürüne ödediğim ücret bana iade edilmedi. Hiçbir şeyi çözemediğiniz gibi hala sahtekar insanların satış yapmasına izin veriyorsunuz.

Hatice
Hatice18 Ekim 2018 16:57
Zebramo.com Ekibinin Yetersizliği!
Zebramo.com Ekibinin Yetersizliği!
Zebramo.com Ekibinin Yetersizliği!
+4

315760704 sipariş numaralı üründe satıcı orijinal olmayan, birebir ürünler gönderdi, orijinal, ancak kutudan çıkma ürünler olduğunu söyleyerek satış yapıyordu. Bunu Zebramo'ya bildirdim ve satıcının orijinal ürün satmadığı da mesajlarla onaylandı. İadenin yapılacağı, satıcı için inceleme yapılacağı söylendi ancak bana yalnızca ürün için ödediğim ücret ödendi. Ödediğim kargo ücretinin iadesi yapılmadı, satıcı da hala orijinal diyerek ürünlerini satmaya devam ediyor. Sizin dürüst, kaliteli, orijinal ürün satma anlayışınız bu mudur? Satıcı hakkında işlem yapmıyorsunuz ama ürün yüklerken orijinal ürün satma zorunluluğu olduğunu belirtiyorsunuz. Kargo bedelinin de tarafıma iade edilmesi gerekiyor bu durumda, bu satıcının değil sizin ihmaliniz, sizin uygulamanızın eksikliği, güvenilmezliğidir.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon