15 Mart 2013 #1687913

Yurtiçi Kargo Yüksek Fiyat!

Kurumsal anlaşmamız olan Yurtiçi kargo Gedikpaşa şubesi, kargolarımınız bir kısmını İstanbul'dan İstanbul'a bile 11.00 TL ye götürmüş. Ürün ağırlıkları 100-200 gram, paket boyutu 6X6x6cm maksimum paket 6X8X10cm'dir. Normalde diğerlerini 5.88 TL ye götürüyordu. Ancak 4 yıldır çalışmanın verdiği güven doğrultusunda hiç kontrol etmemiştik gönderileri. Bu sorun son 1 yılda, adres değişikliği sebebiyle değişen Gedikpaşa şubesinde yaşandı. Ondan önce sorun yoktu. 1 haftadır bu konuyu Satış Uzmanına iletmiş olsam da telefonlarıma geri dönüş yapmıyor ve Yurtiçi kargoyu aradığımda muhattap bulamıyorum.

Ergin 58 Okunma

Cevaplar

  • Ergin19 Mart 2013

    Pazartesi geri döneceğiz dediler hala dönen olmadı, kendim aradım ancak muhattap bulamıyorum, satış uzmanı telefonlarımı açmıyor, nasıl bir iş anlamadım hayırlısı bakalım nereye varacak sonuç yaşayıp göreceğiz.

  • Ergin15 Mart 2013

    Sadece telefonla arandım, yazılı bir açıklama yapılmadı, yazılı açıklamadan ne kastedildi onu da anlamadım. Telefonda Kendilerine de söyledim aranmak çözüm değil diye, çünkü durumu Genel Müdürlüğe iletmiştim zaten, ancak 1 haftadır çözüm gelmedi. En son genel müdürlükten yapılan görüşmede pazartesi günü tekrar bize bilgi verileceğidir. Bizimle yapılan anlaşma 500 grama kadar gönderilerin dosya olarak gideceğidir. Ki gönderilerin %70 i dosya olarak gitmiş. neden diğerleri dosya olarak gitmemiş tüm gönderilerimizin içeriği aynıdır. Yapılan savunma şu şekildedir: "İçinde ürün olan herşey mi olarak gider" Bize böyle birşey söylenmiş olsa biz neden İstanbuldan İstanbula olan gönderi ücretini 10.72 TL olarak kabul edelim ki 4 yıldır e-ticaret yapıp online satış yapıyoruz, daha önceki 3 yıl Cağaloğlu şubesi ile bir sorun yaşamadık, son bir yıldır Gedikpaşa şubesinde bu sorunlar var, bunu şubenin şahsi tavırlarını bağlıyorum. Kısaca: Şube bizim ne sattığımızı biliyor, biz verilen teklifi görüp fiyatları inceleyip kabul ettik. 4 yıldır e-ticaretle uğraşan bir firmayız nasıl olurda İstanbul'dan İstanbula olan bir yüzük gönderisiniz 10.72 TL ye kurumsal anlaşmalı olarak göndermeyi kabul edebiliriz, şu anlaşma yapmasanız bile birçok kargo firması bu fiyatın çok altında taşır bu gönderileri. Ki 4 yıldır Yurtiçi kargo ile çalışıyoruz. Sabırsızlıkla pazartesiyi bekliyorum, yönetim bu duruma ne diyecek, Eğer yine aynı cevabı alırsak: içinde ürün olan gönderi mutlaka paket olarak gider dosya olarak gitmez olursa, bu firmada şubelerde Yönetimden habersiz işler dönüyor diyeceğim... (bunu yazdım çünlü ilk yönetici muhattabı olan kişiden bu cevabı aldım). Çünkü biliyorum ki 500 gramın altındaki ürünler dosya adıyla gidiyor, bugun diğer firmalardan teklif istedim ve onlar da ağırlık tarifi yaparken 500 gramın altındaki ürünleri Dosya olarak isimlendirmiş. Ben biz dosya göndermiyoruz içinde ürün var dediğimde ise müşteri temsilcisi hafif sesini yükselterek beyefendi 500 gramın altındaki ürünler dosya olarak gider diye yineledi. :)

  • Yurtiçi Kargo Temsilcisi15 Mart 2013

    Müşterimizin şikayetinin çözülmesi konusunda gerekli işlemler yapılmış olup, müşterimize sorunun çözümüne yönelik yazılı açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla, Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön