27 Ekim 2016 #6792487

Yurtiçi Kargo Tahsilatta Hukuksuz Para Talebi ve Müşteri Hizmetleri Yetersizliği!

Ürünümün teslimi 24.10.2016 Pazartesi 17:40'ta adresime yapıldı. Daha öncesinde yapmış olduğum kontroller sırasında kargomun 6 ds boyutunda olduğunu, ücretinin 7,49 TL olduğunu öğrendim ancak gelen kurye görevlisi fatura ibraz etme gereği duymadan 17,49 TL ücret talep etti. Kendisine kargo ücretinin bedeli söylendiğinde tepkisi "abla ben bilmem ben de emir kuluyum "oldu. Ücreti verdiğimde kimlik numaramı aldı, ancak imza atmak istediğimde" Ben atarım imzanı " dedi ve hiçbir fatura teslim etmeden acelesi olduğunu söyleyip gitti.


Benim çağrı merkezi ve teslim eden şubeyle yapmış olduğum görüşmeler sonucunda aldığım cevap, meşgul olan kargo görevlerinin uygun olduklarında parayı teslim edecekleri oldu. Bu konuda usulsuz tahsilat yapan görevliden ve soruna çözüm üretmekten yoksun çağrı merkezinizden şikayetçiyim. Bu konuda resmi makamlara şikayetçi olacağımı da belirtmek isterim.

Vahide 216 Okunma

Cevaplar

  • Vahide31 Ekim 2016

    Bir haftadır müşteri hizmetlerinizle yaptığım görüşmeler bir saatti geçti. Sadece telefonda 15 lira gitti. Olay 10 lirayı geri almak değildi sadece yapılan işin doğru olmasıydı derdim ama şunu bilin evde boşa harcadığım zamandan, telefonda müşteri ilişkilerini ararken geçen ve harcanan paralara kadar şirketinizi sorumlu tutuyorum. Kurumsal kimlik için çaba gösterirken personelinizin ne halde olduğunu gözden kaçırıyorsunuz. Hamile bir insanım ve doğumuma az kalmasa şu an zaten mahkemelik olmuştuk, ancak şunu bilin ki sizlere zerre kadar güvenim yok. Geri dönüş yapan bağlıca şubesi geçen hafta "bir yanlışlık olmuş" derken, bugün" arkadaş fazla para almadı" diyor. Bu noktadan sonra şirketiniz personelinin evime gelmemesini rica ediyorum. İlgili personeliniz sabebiyle imzada sahtecilik ve dolandırılıcılık suçlarına ortak olduğunuzu hatırlatırım ve bu suçlar için hakkınızda şikayetçi olma hakkımı saklı tuttuğumu belirtmekteyim.

  • Yurtiçi Kargo Temsilcisi27 Ekim 2016

    Çözüme yönelik işlemler gerçekleştirilmekte olup,müşterimize telefon no bilgisi üzerinden geri bildirim yapılmıştır. Saygılarımızla Yurtiçi Kargo Servisi AŞ Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön