01 Kasım 2016 #6829392

Yurtiçi Kargo Mobilyamı Kırdı

İstanbul'dan kuzenimin gönderdiği bebek karyolasının ayağı kargoda kırılmış. Turgutlu şubedekiler hiçbir sorumluluk kabul etmiyorlar. Müşteri hizmetlerini her aradığımda herkes farklı bir şey söylüyor, birinin söylediğini diğeri inkar ediyor veya haberi yok, kurumsallaşma sıfır. Hatta ben öyle bir beyanda bulunmamama rağmen karyolasının gönderen kuzenimi arayıp benim kargoyu geri iade etmek istediğim söylenmiş, yani yalan da var işin içinde. Göndermeden önce kargo ücretinin 300 TL ile 500 TL arası tutacağı söylendi, her ne hikmetse 496 TL yani üst sınırdan fatura edilmiş. Son olarak olayı hakem heyetine götürmek için Turgutlu şubesinden aldığım hasar tespit raporunda gönderinin 126 desi olduğu yazıyor. Eğer bu desi değeri doğru ise İnternet sitesindeki güncel fiyat listenize göre yaptığım hesaplamada ise ücret 305 küsür TL çıkıyor.

Meşküre 120 Okunma

Cevaplar

 • Meşküre04 Nisan 2017

  Hakem heyetinden sonuç çıktı. Beşiğin bedeli olan 750 TL'nin tarafıma ödenmesi kararı çıkmış. Hakkınızı sonuna kadar savunun, kimsenin yaptığı yanına kâr kalmasın.

 • Yurtiçi Kargo Temsilcisi02 Kasım 2016

  Çözüme yönelik işlemler gerçekleştirilmekte olup,müşterimize e-posta adresi üzerinden geri bildirim yapılmıştır. Saygılarımızla Yurtiçi Kargo Servisi AŞ Müşteri İlişkileri

 • Meşküre01 Kasım 2016

  Dün olayı Kaymakamlıkta Hakem Heyetine ilettik, bakalım sonuç ne olacak. İnşaallah bu yaptıkları yanlarına kar kalmaz. Bu arada Hakem Heyeti kargoyu teslim almamızda bir sakınca olmadığını söylediğinden kargoyu bugün teslim aldık. Üzerinde desi miktarı 264 yazıyor. Bu değere göre fiyat normal görünüyor ama yine de bu firmaya güvenim kalmadığı için içim rahat değil.

 • Meşküre31 Ekim 2016

  Mobilyamı kırdılar, daha fenası ise pişkinlikleri-2: Bütün bunların üzerine geçenlerde karyolayı gönderen kuzenimi arayıp 1 Kasım'a kadar ücretini ödeyip kargoyu almazlarsa dava açacaklarını söylemişler. Yani gönderiyi kıran bunlar, mağduriyetimizi gidermek yerine bi de dava açacağız diyen yine onlar... Arsız h... .z misali. Halbuki ben Yurtiçi kargoyu gerçekten kurumsallaşmış, kaliteli bir firma olarak biliyor ve etrafındakilere de tavsiye ediyordum ama bu olayı yaşadıktan sonra olayı paylaştığım yakınlarımdan da benzer şikayetleri duydum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön