08 Eylül 2014

Yurtiçi Kargo Kargo Görevlileri Paketi Açmamıza İzin Vermiyor!

İnternet aracılığıyla satın almış olduğumuz ürünlerde, şöyle bir uyarı yazısı vardır;
"Siparişinizi teslim alırken, paketinizi mutlaka kargo görevlisinin yanında açıp, ürün/ürünlerinizin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Ürününüz hasarlıysa lütfen; Kargo görevlisinden tutanak tutulmasını isteyin. Kargonuzu teslim almadan geri verin. Kontrol edilmeden teslim alınan hasarlı ürünlerin sorumluluğu firmamıza ait değildir."

Nedense sadece Yurtiçi Kargo görevlileri bundan kaçınarak, ürünü kontrol etmeme izin vermemiş ve ürünü geri götürmüştür.

Acaba, Yurtiçi Kargo taşımış olduğu paketlerin güvenli getiremediği konusunda şüphesi mi var? Yoksa kargo görevlilerine eğitim vermiyor mu?

Serdar 155 Okunma

Cevaplar

  • Serdar10 Eylül 2014

    Yurtiçi Kargo çözüm için aramamıştır, uygulamalarının böyle olduğunu ve kurye personelinin kaba tavrı için de münferit bir olay olarak değerlendirmiş ve konuyu kapatmıştır.

  • Serdar10 Eylül 2014

    Yurtiçin Kargo Merkezi tarafından telefonla arandım. Yukarıda bildirmiş olduğum şikayetin, firmalarının işleyişinin bu şekilde olduğunu, bu ürünlerin sigortasız olduklarını ve paketin içine bakmadan teslim almamız gerektiğini, bu konuda bana yardımcı olamayacaklarını bildirmişlerdir. Özetle firma da bu uygulamayı kabul etti. Uygulamayı değiştiremeyeceklerini ifade etmiştir. Bundan böyle bu kargo şirketi ile çalışacak olanların bir kez daha düşünmelerini tavsiye ederim.

  • Yurtiçi Kargo Temsilcisi09 Eylül 2014

    Çözüme yönelik olarak gerekli işlemler gerçekleştirilmiş müşterimize alınacak aksiyonlar hakkında açıklama yazılı olarak yapılmıştır. Saygılarımızla Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön