20 Eylül 2013 #2023302

Yurtiçi Kargo Asus Marka Bilgisayarıma Zarar Verdi!

12.09.2013 tarihinde Asus marka notebook un teknik bir arızadan dolayı Yurtiçi Kargo Derince şubesinden Teleservice, orijinal kutusunda ambalajlı sağlam olarak gönderdim. 17.09.2013 tarihinde kargom ekranı çatlak olarak geri iade olarak geldiğini tarafıma bildirildi. Derince şubesindeki görevli bayan ekranın tarafımdan kırık olarak teslim edilmiş olabileceğini söyledi. Ben de kendisine almış olduğunuz kargoları kontrol edip almalarını söyledim.


Ayrıca ürünüm sigortalı olarak gitmiştir. Yurtiçi Kargo görevlileri tarafından dikkatsiz ve itinasız bir şekilde taşıdıklarından veya üstüne ağır yük koyarak ekranını çatlatmışlardır. Tüketici hakları hakem heyetine gittim. Cevap alamazsam mahkemeye gideceğim.

Aydın 170 Okunma

Cevaplar

 • Aydın25 Eylül 2013

  12. 09. 2013 tarihinde; asus marka notebooku teknik bir arızadan dolayı yetkili teknik servise tamiri için gönderdim. kargo yükleme veya taşıma esnasında ekranını çatlatmışlardır. yapmış oldukları bu hasarın tanzimi için dilekçe verdim. kargoyu göndermek için müşterilerden peşin paralarını alırlar ama, hasarın tamiri için ödemeye yanaşmazlar. prodsedürleri gereğiymiş. 13 gün oldu. istenirse 3 günde çözümlenir ama; politikaları müşteriyi bıktırma ve yıldırma üzerine kurmuşlardır. müşteriyi bekletelim ki yaptırmaktan vazgeçsin. kargoyu taşıyan personeliniz neden dikkat etmiyor?neden uyarmıyorsunuz?şunu iyi bilin ki sert bir kayaya çarptınız hakkımı sonuna kadar arayacağım. tüketici mahkemesine vereceğim.

 • Aydın23 Eylül 2013

  gerekli işlemler dediğiniz keyif sürecidir.birilerinin keyfi gelecek ki müşterilerin mağduriyeti giderilsin.istenirse sorun 3 günde çözümlenir.tabi müşteriyi bekleteceksin zamana yayacaksınki hasardan doğan masrafı almaktan vazgeçsin.tamamiyle yıldırma ve bıktırma politikası.ben kargoyu 12 eylülde gönderdim.bugün ayın 23 ü.11 gün geçmiş ve yutiçi kargonun bilgisayarıma vermiş olduğu hasarı halen karşılanmamıştır.yurtiçi kargo sayesinde bilgisayarım daha servise dahi gidememiştir.daha bunun servisde tamir süreci vardır.yani 1 ay bilgisayarsız kalcaz anlaşılan.kargoyu göndermek için parasını peşin peşin alırlar ama,müşterinin kargosuna vermiş olduğu hasarların parasını ödememek için müşteriyi bekletirler.bu firmanın müşteri memnuniyeti sıfır.çarşambaya kadar bekleyecem tüketici hakları hakem heyetinden bi sonuç çıkmazsa tüketici mahkemesine gideceğim.bilginiz olsun.

 • Aydın23 Eylül 2013

  bu kargo şirketi ile bir daha çöp göndermem.

 • Yurtiçi Kargo Temsilcisi20 Eylül 2013

  Müşterimizin şikayetinin çözülmesi konusunda gerekli işlemler yapılmış olup, müşterimize sorunun çözümüne yönelik açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla, Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön