28 Ekim 2016

Yurtiçi Kargo Teslim Edilmeyen Kargo İçin Şube Tarafından Yalan Teslimat Belgesi Düzenlendi.

Hepsiburada'dan yaptığım alışverişe ait 1 adet ürün elime ulaşmadığı için 11.10.16 tarihinde site üzerinden kontrol ettiğimde tarafıma teslim edilmiş görünüyordu. Siteyi ürünü teslim almadığım yönünde uyarınca gerekli inceleme başlatıldı. Bu sabah itibarı ile siteye bu incelemenin 16 gün sürmemesi gerektiği yönünde paylaşımda bulununca, şikayetimden 2 saat sonra Yurtiçi Kargo tarafından siteye ekte gönderilmiş sahte teslimat belgesi ulaştırılmıştır.

Belgenin sahte olduğunu iddia ediyorum, çünkü 16 gün içinde sunulmayan teslimat belgesi ne hikmetse bugün şikayetim üzerine ulaştırılıyor ve üzerine yazılmış bir not ve altına atılmış bir paraftan ibaret. Söz konusu paraf iddia edildiği gibi apartman görevlim tarafından atılmamıştır ve yine iddia edildiği gibi iddia edilen teslimat benim bilgim dahilinde yapılmamıştır. Şube kargomu kaybettiğini kabul etmediği gibi yanlış işlem yapmaktadır. Şikayetçiyim.

Eygü 71 Okunma

Cevaplar

 • Eygü 29 Aralık 2016

  Bölge Müdürlüğü'ne yazdığım dilekçeden sonra şubeden arayıp zararımı karşılayacaklarını ifade ettiler. Daha sonra dağıtıma çıkan kuryeler kapıya gelip imza karşılığı ürün bedelini tarafıma ödediler. Ancak ne acıdır ki kapıda sarf ettikleri bir araba dolusu cümleden çıkardığım sonuç şu, hala yaptıkları hatayı kavrayamamışlar. Başka müşterilerde müstakil ev bile olsa kapının önüne kargoyu bırakıyor olduklarını ve hiç sorun yaşamadıklarını ama sadece ban özel olarak bundan sonra prosedürü işleteceklerini ifade edip gittiler. Bir süredir takip ediyorum gerçekten de evde yoksam ihbar kağıdı bırakıp gidiyorlar hatta bir gün evdeki yardımcım T.C. kimlik numarasını vermedi diye paketi geri götürüp eline ihbar notu bırakmışlar. Şimdilik kuralları uyguluyor görünüyorlar. Tabii onlar bu şekilde bana ceza verdiklerine inandıkları için bunu bir tek bana uyguluyorlar:-) Başkaları için bir iyileşme sağlayamasam da kendi adıma kargomun güvenliğini sağlamayı başardım...

 • Eygü 24 Kasım 2016

  28 Ekim'de istenilen dilekçeyi bölge müdürlüğüne faks yolu ile ulaştırdım. Hala herhangi bir geri dönüş almadım. Şikayetimle ilgili işlemler ne aşamada bir bilgim yok. Sabırla bekliyorum bakalım.

 • Eygü 21 Kasım 2016

  Süreç hala sonuçlanmadı. 28.10.2016 tarihinde firmanın Ankara bölge müdürlüğüne faks gönderdim. Henüz herhangi bir geri dönüş olmadı.

 • Eygü 28 Ekim 2016

  Müşteri Hizmetleri tarafından Bölge Müdürlüğüne konuyu anlatan şikayet dilekçesi iletmem istendi. Bu doğrultuda gerekli incelemeler yapılacakmış. Detayları buradan herkesle paylaşmaya devam edeceğim.

 • Yurtiçi Kargo Temsilcisi28 Ekim 2016

  Çözüme yönelik işlemler gerçekleştirilmekte olup,müşterimize telefon no bilgisi üzerinden geri bildirim yapılmıştır. Saygılarımızla Yurtiçi Kargo Servisi AŞ Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön