14 Ocak 2014

Yurtiçi Kargo Telefon Numaramızı Niye Veriyoruz Size Süs İçin mi?

Bir internet sitesinden yaptığım alışveriş Yurtiçi Kargo ile gelecekti. 9 Ocak Perşembe yola çıktı.
1 günlük teslimat süresi vardı, yani ertesi gün bana gelmesi lazımdı, gelmedi. Çağrı merkezini aradım akşam. Kargonuz şubede bekletiliyor dediler. Şubeyi arayıp bilgi aldılar. Şube, zaman yetmediği için teslim edemediğini bildirmiş.

Buraya kadar sorun yok. Olabilir, yıllardır çalıştığım şube, şubeden yana bir şikayetim yok, kargoyu getirdiler. Çağrı merkezine neden telefonla bana bilgi verilmiyor dedim? Öyle bir uygulamamız yok dediler. Peki ben neden kargoya telefon numaramı ekliyorum? Süs için mi acaba? Yoksa güzel mi duruyor etikette? Şaka bir yana, bir yetkili bana açıklayabilir mi?

Burak 40 Okunma

Cevaplar

 • Burak18 Ocak 2014

  yurtiçi kargo bana bir kere ulaştı, ama çözüm adına bir şey sunmadı. ben bilgilendirme istedim sadece, onu bile vermiyorlar. arayacağız deyip aramıyorlar. çalıştığım firmalar yurtiçi kargo'yu aracı olarak kullanılarsa çalışmaya devam etmek durumundayım. yani " Aynı tür ürün/hizmet satın alacağınız zaman yine Yurtiçi Kargo firmasını tercih eder misiniz?" çok işlevsel değil.

 • Burak17 Ocak 2014

  bana şikayet değerlendirme formu lütfen göndermeyin. önce yurtiçi kargo önce bana neden olası gecikmelerde müşterinin telefonla bilgilendirilmediğini politikasınının mantığını anlatsın lütfen, yoksa süreci 0'la 1'le notlandırmak kolay benim için. tekrarlıyorum: knuyla yeniden ilgilenelim denerek telefonu kapattılar.

 • Burak15 Ocak 2014

  Bana "soruna yönelik çözüm açıklaması" yapılmadı. Konuyla yeniden ilgilenelim denerek telefonu kapattılar. Söylediklerime bir cevap verilmedi. Ayrıca, "konu şubeyle ilgili değil" dediğim halde şube üzerinden bir çözüm üretilmeye çalışılmış anladığım kadarıyla. İlgili şube hakkında hiçbir sorunum şikayetim yoktur. Tekrarlıyorum: Konu, Yurtiçi Kargo'nun şubeye neden olası geç teslimatlarda alıcının telefonunu arattırmadığı hususunda bilgi istememdi. Bu bağlamda mantıklı bir açıklamayı halen bekliyorum.

 • Yurtiçi Kargo Temsilcisi14 Ocak 2014

  Müşterimizin şikayetinin çözülmesi konusunda gerekli işlemler yapılmış olup, müşterimize sorunun çözümüne yönelik açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla, Müşteri İlişkileri

 • Burak14 Ocak 2014

  Bana yazılı olarak bir açıklama yapılmadı. Sadece aranacağım konusunda e-posta iletildi. Arandığımda uygun değildim, yeniden aranmayı bekliyorum. Teşekkürler.

 • Yurtiçi Kargo Temsilcisi14 Ocak 2014

  Çözüme yönelik olarak gerekli işlemler gerçekleştirilmiş müşterimize alınacak aksiyonlar hakkında açıklama yazılı olarak yapılmıştır. Saygılarımızla Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön