08 Mayıs 2015

Yurtiçi Kargo Personel Davranışı!

29.04.2015 tarihinde Yurtiçi Kargo Mesir Şubesinden Nevşehir Hacıbektaş ilçesine kargo gönderdim. Aradan yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen teslim edilmeyen kargomu sorgulamak için Yurtiçi Kargo Kapadokya şubesini aradım. Telefona çıkan sözde şube müdürü beyefendi kargoyu teslim etmeyeceklerini çok istersek alıcının şubeye gelerek almasını söyledi.

Yurtiçi kargo gibi müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir firmanın bu zihniyette bulunan kişilere sorumluluk vermesi ve bundan zarar görmesi anlaşılabilir bir durum değil.

Ayrıca ücretini ödediğimiz bir gönderinin teslim edilip edilmeyeceğine bir çalışan karar verebiliyorsa bu firmanın kurumsallığını tartışmak gerektiğini düşünüyorum.

Gülay 119 Okunma

Cevaplar

  • Gülay13 Mayıs 2015

    Yurtiçi kargodan aradılar ama kesinlikle bir çözüme ulaşamadım. Bugün Nevşehir şubesiyle tekrar görüştüm kendilerine bir acil durum ya da adres Değişimi bildirimi yapılmadığı söylendi (her zaman kargo gönderdiğim adres ve şimdiye kadar teslimat dışı denmemişti ve de. Ben adresi verip Parasını ödüyorum o adrese teslim edilmesi gerekmez mi ben nereden bilebilirim sizin teslimat sınırınızı.). Yeni adresi tekrar aldılar (ki daha önce bize değil gönderdiğiniz şubeye bildirim yapmanız gerekir denmişti ve yaklaşık bir hafta önce yeni adres bildirimi yaptım) ve cuma göndereceklerini söylediler. Manisa Şubesi'ni Aradım biz gereken bildirimi yaptık dediler. İstanbul genel müdürlüğü Aradım ama doğru düzgün kimse yardımcı olmadı telefon aktarımlarında kimseye bağlanamadım. Sonuç kendi çabalarımla Nevşehir şubesi cuma kargoyu ileteceklerini söylediler. Ama beni arayan kişinin sonuca bağlayamaması, şubeler arasındaki iletişimsizlik enteresan. Mağdur olan benim ve 15 gündür ortada dönen kargom. Telefon parasını saymıyorum bile.

  • Yurtiçi Kargo Temsilcisi13 Mayıs 2015

    Çözüme yönelik olarak gerekli işlemler gerçekleştirilmiş müşterimize alınacak aksiyonlar hakkında açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla Müşteri İlişkileri

  • Gülay12 Mayıs 2015

    Yurtiçi Kargo hala dönüş yapmadi ve kargoda hala yerine ulaşmadı. Telefonla da arıyorum ama kimseye ulaşamıyorum. Diğer firmalarda dönüş en geç bir iki gün içinde olurken yurtiçi kargonun dönüş yapmaması kurumsal bir firma oluşunu da tekrar sorgulamak gerektiğini hatırlatıyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön