10 Nisan 2015

Yurtiçi Kargo Kargomu Teslim Etmiyor!

Sigortam.net'ten yapmış olduğum trafik sigortası 1 Nisan 2015 Çarşamba günü Yurtiçi Kargo ile Gebze Organize Sanayi Bölgesi şubesine, tarafıma gönderildi. 2 Nisan 2015 Perşembe günü şubeye ulaştığını öğrendiğim kargo bugün yani 10 Nisan 2015 Cuma günü itibarı ile tarafıma çeşitli nedenlerden ötürü teslim edilmedi.

4 Nisan 2015 Cumartesi gününden bu yana Şube ve Kargo merkezi ile yapmış olduğum görüşmeler sonucunda bir çözüme ulaşamadım. Aşama olarak buradan şikayetimi bildiriyorum. Farklı kanallarla da hakkımı arayacağımı belirtirim.

Fatih 239 Okunma

Cevaplar

  • Fatih23 Nisan 2015

    Mağduriyetim ile ilgili firma tarafından hiçbir şekilde bana geri dönüş olmadı bu yüzden şikayetimi önümüzdeki günlerde tüketici hakları hakem heyetine başvuru yoluyla ve de memnuniyetsizliğimi elimden geldiğince sosyal medya aracılığıyla duyurmaya devam edeceğim.

  • Fatih15 Nisan 2015

    Sigortam netten yapmış olduğum trafik sigortası 1 Nisan 2015 Çarşamba günü Yurtiçi Kargo ile Gebze organize sanayi bölgesi şubesine, tarafıma kargolandı. Normalde en geç 2 Nisan Perşembe günü gelmesi gereken kargo gelmedi olsun 4 Nisan Cumartesi günü gelir diye düşündüm. Fakat o gün akşama kadar beklememe rağmen gelmedi. Akşam Gebze organize sanayi bölgesi şubesi aradım görevli personel bana kargonun geldiğini fakat dağıtıma çıkmadığını ancak Pazartesi günü dağıtım yapılabileceğini söyledi. Fakat 6 Nisan Pazartesi günü akşama kadar yine gelmeyince şubeyi defalarca aradım ama cevap veren olmadı. 7 Nisan Salı günü şubeye ulaştım kargonun dün dağıtıma çıkarılacağını söylemiştiniz dedim. Görevli bana aslında Cumartesi günü kargonun geldiğini fakat beni evde bulamayınca ihbar notu bıraktığını söyledi. Ben de kargonun gelmediğini, gelmiş olsa kapımda ihbar notunun olması gerektiğini ama olmadığını, ayrıca güvenliği olan bir sitede olduğumdan en azından geldilerse bile site güvenliğinin haberi olacağını belirttim. Öyle söyleyince ben tamam beyefendi o zaman kargonuz için acil not alıyoruz yarın size teslim edeceğiz dediler 8 Nisan Çarşamba günü için, ama ne yazık ki teslim etmediler. 9 Nisan Perşembe günü önce internet sitesinde durum ile ilgili şikayet kaydı oluşturdum sonra da Yurtiçi Kargo merkezini saat 13.28 de aradım, müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşme de (ki görüşmeyi bende kayıt altına aldım) şikayet kaydı aldı ve hatta kalmamı şube ile görüşüp dönüş yapacağını söyledi ancak bir süre sonra hat kesildi. Dönüş olmayacağını anlayınca 16.23 te tekrar aradım çıkan yeni müşteri temsilcisine durumu tekrar ilettim diğer temsilcinin dönüş yapmadığını da belirttim. Durum ile ilgili ilk görüştüğüm müşteri temsilcisine durumu ileteceğini ve bana dönüş yapmasını sağlayacağını söyleyerek görüşmeyi sonlandırdık. Aynı görüşmeyi de kayıt altına aldım. Ama yine sonuç çıkmadı. 10 Nisan günü saat 14.51 de Yurtiçi Kargo merkezini tekrar aradım müşteri temsilcisi tüm gerekli kontrolleri 2 gündür yapıldığı gibi tekrar yaptı sonuç olarak ihbar notundan bahsetti, benim şubeden almam gerektiğini söyledi, bende ısrarla kargonun gelmediğini veya geldiyse ihbar notu bırakması gerektiğini tekrarlamama rağmen anlıyorum dedi her defasında anladığı ve anlamazlıktan geldiği halde. Biz dedi şubenin paylaştığını görebiliyoruz görevimiz bu dedi, yani açıkça çözüm üretmiyoruz sorunu dahada içinden çıkılmayacak hale getiriyoruz demeye getirdi. Son olarak hatta beklememi şubeye ulaşıp bana geri döneceğini söyledi. Ama dönüşte şubeye ulaşamadığını söyleyerek ilerleyen saatlerde tekrar aramamı söyledi. Ben de tekrar aramayacağımı ama farklı yollarla hakkımı arayacağımı belirterek telefonu kapattım. Sigortam netten arayarak kargonun geri alınarak farklı bir kargo şirketi ile gönderilmesini talep ettim. 14 Nisan günü çıkan kargo problemsiz bir şekilde 15 Nisan günü elime ulaştı. Aksiyon bu olsa gerek... Ne arandım ne de yazılı açıklama falan yapıldı 

  • Yurtiçi Kargo Temsilcisi15 Nisan 2015

    Çözüme yönelik olarak gerekli işlemler gerçekleştirilmiş müşterimize alınacak aksiyonlar hakkında yazılı açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön