25 Kasım 2013

Yurtiçi Kargo Kargomu Günlerdir Bekletiyor!

Ankara'dan İzmit'e gönderilmek üzere 19.11.2013'te kargoya teslim edilen paketim 10 saat içinde İzmit'e ulaştığı ve 20.11.2013 sabahı 08.39da görevli şubeye ulaştığı halde 4 gündür tarafıma teslim edilmedi. 4 gündür mesai saatleri içerisinde kargo beklediğim için evden çıkmadım. Şubeyi her gün aradım ama telefona bakmadılar hatta özellikle meşgule bıraktılar. Müşteri hizmetlerini her gün aradım ancak onlar da şubeye ulaşamadılar.

Ayrıca her aradığımda kargonun gün içerisinde tarafıma teslim edileceğini, şikayetlerimle ilgili bana geri dönüşte bulunulacağını belirttiler ama bugün dahil tarafıma ne bir tebligat ne de bir geri dönüş yapılmadı. Yurtiçi Kargo'dan hiçbir şekilde memnun değilim.

Hatice 65 Okunma

Cevaplar

  • Hatice25 Kasım 2013

    Yurtiçi kargo müşteri temsilciliğinden bugün beni arayıp şikayetimi çözüme ulaştıracaklarını söylediler.Çözüm amaçlı olarak ne zaman müsait olduğum soruldu ve teslimatın zamanında yapılmasına yönelik şubeyle de irtibata geçildiği söylendi.Ancak bugün de teslimat yapılmadı.Her gün kargo beklemekten, her gün müşteri hizmetlerini aramaktan bıktım usandım.Yurtiçi kargo müşteri hizmetlerini arayarak harcadığım kontörün haddi hesabı yok.Her aradığımda da müşteri temsilcileri nedense başka müşterilerle ilgileniyor oluyorlar ve uzun süre hatta bekletiyorlar.Sorun teşkil eden gecikmeler tamamen yurtiçi kargonun sorumsuzluğundan.Normal şartlarda 24 saat içinde kargonun teslim edilmesi lazım.Teslimat sırasında adreste bulunulmazsa kargonuzu kendiniz almalısınız şeklinde bir kural mevcut.Peki ben bu gecikmeden sonra adreste bulunmazsam ne olacak?Aciliyeti olan bir kargoyu beklemekten tam 6 gündür mesai saatleri içinde evden çıkamadım.Bu saatten sonra da sizi adresinizde bulamadık bu yüzden şubeden kendiniz teslim almalısınız gibi bir tebligat yapılması da sizin müşteriyi ne kadar önemsiz gördüğünüzü gösterir.Bir kargo şirketi ile müşteri arasında hizmet sözleşmesi vardır ve sözleşmeye göre müşterinin borcu hizmetin karşılığını para ile ödemektir.Kargo şirketinin borcu ise gönderilen şeyin vaad edilen zamanda yerine teslimini sağlamaktır.Ben borcumu gereği gibi ifa etmişken siz neden bu ifadan kaçınıyorsunuz?Eğer ifa edemeyecekseniz neden bu işle uğraşıyorsunuz?

  • Yurtiçi Kargo Temsilcisi25 Kasım 2013

    Müşterimizin şikayetinin çözülmesi konusunda gerekli işlemler yapılmış olup, müşterimize sorunun çözümüne yönelik açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla, Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön