08 Şubat 2014

Yurtiçi Kargo Hasarlı Taşımacılık Sonrası Müşteri Mağduriyeti!

Toner dolumu için gönderdiğim 1000 TL yeni lazer yazıcım dolum sonrası sağlam bir şekilde Yurtiçi Kargo'ya verildi. Adresime geldiğinde, kargo yetkilisi tarafından kargoyu açtırdığım ve yazıcımın bayağı kırık olduğunu gördüm ve çalışmaz duruma gelmişti (Anakart ve diğer parçalar yamulmuştu resmen!).

Kargo yetkilisi tutanak tuttu ve ben Adana Bölge Müdürlüğüne bir dilekçeyle başvurdum zararımın tazmini için. Tutanakta, "ambalaj hasarsız, yazıcının ise alt kapağı kırık" ifadesini bir nevi "biz bozmadık" mantığıyla hiçe saydılar.

Oysa, sağlam gönderilen kargo, Kargo yetkilisi açtığında bozuk çıktı. Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Yedirmezler size 1600 TL'yi! (600 TL toner ücreti de yandı!)

Muhammed 115 Okunma

Cevaplar

  • Muhammed 10 Şubat 2014

    Yurtiçi Kargo Firması, tamamen gerçek dışı bilgi veriyor. Güya "gerekli işlemleri yapmışlar ve çözüme yönelik açıklamalarda bulunmuşlar (!)" Tek söyledikleri: "Ne yaparsanız yapın, kime şikayet ederseniz edin, hiçbir sonuç elde edemezsiniz." Tüketici Mahkemesine başvuracağım. Eğer bir ürünü sağlam taşıyamayacaksanız, gönderemeyecekseniz, niye taşımacılık yapıyorsunuz anlamıyorum. Web sitenizde "Tazmin yükümlülüğü" diye bir bölüm var ve der ki: " Tazmin Yükümlülüğü Taşınan her türlü kargonun, kayıp veya hasarlanması durumunda Yurtiçi Kargo güvencesi ile tazmin edilmektedir. Kargonuzun kayıp ve hasarı halinde; gönderinin net olmayan ağırlığının (gönderinin münferit parçalarının kaybı veya hasarı halinde gönderinin tamamı değerini kaybetmemişse tamamının, gönderinin bir kısmı değerini kaybetmişse, değerini kaybeden kısmının) her bir kilogramı için 8,33 Özel Çekme Hakkını(SDR) karşılayan tutar ile karşılanmaktadır. " Koca bir Yalan!!!

  • Yurtiçi Kargo Temsilcisi10 Şubat 2014

    Müşterimizin şikayetinin çözülmesi konusunda gerekli işlemler yapılmış olup, müşterimize sorunun çözümüne yönelik açıklama yapılmıştır. Saygılarımızla, Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön