Toplam çözüm sayısı
..
Yukko ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Alperen'in şikayet sonucundan memnuniyeti

boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 0

Yukko Sipariş Ettiğim Ürün Tedarik Edilemiyor!

9.357görüntüleme
Alperen
Alperen 30 Ocak 2019 12:45
ÇözüldüÇözüldü
Alperen'in Teşekkür Mesajı
“Sorun gecikmeli de olsa çözüldü.”

Yukko müşteri hizmetleri, 28.01.2019 tarihinde sipariş ettiğim gümüş renk olarak tercih etmiş olduğum LG V ®30 Plus ürününü tedarik edemiyoruz diye siyah rengiyle değişim yapalım önerisinde bulundu. Ürünün ödemesini sonradan taksitlendirdiğimiz için bankayla konuştuğumuzda iade halinde iadenin toplu olarak yansıtılmayacağını ve 420 liralık faiz farkının yine de alınacağını söylediler. Piyasada şu an Yukko'dan aldığımdan 50 lira daha ucuz satılan bir ürünü tedarik edemiyoruz bir bahane olamaz. Kaldı ki siparişimi yaptığımda ürün sadece gümüş renk olarak satılıyordu, siyah renk her nasılsa tedarik edilip sonradan satışa sunulmuştu. Piyasada gümüş rengiyle hemen hemen aynı fiyata satılan bir ürüne 400 lira fark koyarak satışa çıkarıp aradaki farkı almadan isterseniz değişim sağlayacağız deniyor, tercih etmediğim bir renk seçeneği için isterse 1000 lira fark olsun, bu müşteri memnuniyeti sağlamaz. Aceleci bir tavrım olsa tamam olabilir diyeceğim, yasal tedarik süresi olan 30 gün içerisinde tedarik edip tarafıma yollayın dememe rağmen, aynı türde mailler geliyor. Yasal süre içinde mal ediniminin sağlanamaması durumunda Borçlar Kanununa göre tarafımın uğrayacağı zararları tazmin hakkımın doğacağını bildiririm. Ayrıca stok ve tedarik durumunuz ile ilgili yönetmelik maddesini aşağıda paylaşıyorum. Satışa çıkardığınız ürünlerin stok ve tedarik durumlarını güncelleme sorumluluğu size aittir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının mesafeli sözleşmeler yönetmeliği dördüncü bölüm, Sözleşmenin ifası ve teslimat madde 16 – (1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin siparişinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren taahhüt ettiği süre içinde edimini yerine getirmek zorundadır. Mal satışlarında bu süre her halükarda otuz günü geçemez... (4) Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin... Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaşması olarak kabul edilmez. Http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm.

Yukko30 Ocak 2019 13:18

Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili gerekli inceleme yapılarak, en kısa süre içerisinde tarafınıza telefon ile geri dönüş sağlanacaktır .Tüm şikayet, öneri ve isteklerinizi Yukko.com sitemizden mesaj göndererek veya 0(850) 222 90 50 numaralı çağrı merkezimize ulaşarak iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Yukko

Alperen
Alperen09 Şubat 2019 12:21

Ürün kargoya verildi. Gecikmeli de olsa sorun çözüldü.

Alperen
Alperen09 Şubat 2019 12:23

Sorun gecikmeli de olsa çözüldü.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler