04 Ekim 2017
#9570237

Özel Yüce Okulları  Ödediğim Ücretin Karşılığını Bile Almamışken Bir De Üstüne Para İsteniyor!

2015-2016 öğretim yılında çocuğumu Ankara Oran semtinde bulunan Özel Yüce Kolejine 1.sınıfa kayıt yaptırdım. Bana indirim yaptıklarını söyleyip bir sözleşme imzalattılar. 2.sınıf sonunda okulun düzensizliği, sürekli değişen İngilizce öğretmeni, tüm velilerin şikayetlerine rağmen düzelmeyen sorunlardan dolayı çocuğumu okuldan almak zorunda kaldım.


Sınıfımızın mevcudu ilk yıl 22 kişiden 16 'ya düştü. 2.sınıf sonunda ise 9 Veli daha ayrılmak zorunda kaldı. Hiçbir şekilde çocuklarımız İngilizce öğrenmedi. Önce evime avukat aracılığı ile okula kaydetmezsek sözleşme dolayısı ile bizden para istediler. Dünde icra kağıdı geldi. Böyle bir rezalet hiçbir eğitim kurumuna yakışmamaktadır. Ödediğim ücretin karşılığını bile almamışken bir de üstüne para istemesi akıl almaz bir rezilliktir. Buradan gerekli yetkili mercilere duyuruyorum hakkımı sonuna kadar arayacağım.

Özlem Özlem 10.176 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Özlem05 Ekim 2017

    Yüce okulları pyp eğitimi verip İngilizce öğrenemeyen tek okuldur. Sürekli öğretmen değişir. Bizler çocuklarımız sıfır eğitim aldığı için çocuklarımızı almak zorunda kaldık okul bizi icraya verdi. Velileri Milli Eğitim Bakanlığına uygun olmayan bir sözleşmeyle kandırıyorlar. Kayıt yaptıran veliler kesinlikle sözleşme imzalamasınlar yoksa bizim gibi mağdur olurlar.

  • Yüce Okulları Temsilcisi05 Ekim 2017

    Söz konusu şikâyeti gerçekleştiren kişinin kurumumuza ödeme yükümlülüğünün bulunması ve bu şikâyetin kişinin kendisi hakkında icra takibi başlatmamız üzerine yapılmış olması dikkate değerdir. Altını çizmek gerekirse, bu koşullar altında gündeme gelen iddiaların nesnel bir biçimde ve tarafsız bir niyetle öne sürülmüş olmadığı yönündeki kanaatimizi, siz değerli okurların da bizimle paylaşmanızı diler, konuyu bilgi ve takdirlerinize sunarız. Öte yandan, ekonomik koşulların baskısı sonucunda kişilerin haksız ithamlara başvuruyor olmasından duyduğumuz üzüntüyü özellikle belirtmek isteriz. Kurumumuzun akademik yeterlikleri, uluslararası eğitim kuruluşları tarafından denetlenmekte ve belgelenmektedir. Bu belgeler kamuoyuna açıktır. Saygılarımızla,

Ziyaretçi Yorumları