04 Ekim 2017
#9566922

Özel Yüce Koleji Dil Öğretiminde Yetersiz!

Oğlumu, İngilizce dil eğitimi alabilsin ve ayrıca evime yakın diye Ankara Oran'da faaliyet gösteren Özel Yüce Koleji'ne gönderdim. 2/B şubesi öğrencisi olan oğlum, bırakın İngilizce öğrenmeyi derslerinin çoğu boş geçti. İngilizce öğretmeni birinci dönem sonunda okuldan ayrıldı, çocukların İngilizce dersleri çoğu zaman boş geçiyor bazen ayarlayabilirlerse dersi olmayan üst sınıftan öğretmenler gönderiyorlardı. Okulla yaptığımız görüşmelerden sonuç alamadık, bazen sınıf öğretmeni öğrenciler mağdur olmasın diye İngilizce derslerine giriyordu. Bizden okul ücretlerini eksiksiz alan ve çocuklarımıza iyi bir dil eğitimi vereceği vaadinde bulunan bu okul dil eğitimi konusunda yetersizdir. Bu sebeple adı geçen okul ve idarecilerinden şikayetçiyim.

Birgül Birgül 11.195 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Yüce Okulları Temsilcisi05 Ekim 2017

    Şikayet sahibinin Ankara 17. İcra Müdürlüğünde 25.09.2017 tarihinde başlatılmış icra dosyası mevcuttur.

  • Birgül05 Ekim 2017

    Şahsımın kurumunuza hiçbir borcu yoktur. Şahsım adına başlattığınız bir icra takibi de bulunmamaktadır. Oğlum ilkokul 1.sınıfa kurumunuzda başladığında, 2/b şubesinde toplam 22 öğrenci mevcut idi. Çocuklarımız 2.sınıfa geçtiğinde bu sayı 16 ya düştü. Dil eğitimi yetersizliğine, İngilizce öğretmenin olmamasına yönelik tüm velilerin şikayetleri tarafınızdan kulak ardı edildi. Eğitimin yetersiz olmasından kaynaklı oğlumu başka bir özel okula almak zorunda kaldım, yani maddi sıkıntım yok. Bu arada 2/b şubesinde öğrencilerini alan veli sayısı 9 olup 16 mevcudu olan bir şubeden velilerin yarısından fazlasının öğrencilerini okulunuzdan alması maddi gerçekliği, kimin haksız ithamda bulunduğunun net göstergesidir. Akademik belgelerin yanı sıra size yönelik şikayetleri ve velileri yanıltmak için sözleşmeye koyduğunuz özel ama geçersiz maddeyi de kamuoyu ile paylaşmanızı tavsiye ederim.

  • Yüce Okulları Temsilcisi05 Ekim 2017

    Söz konusu şikâyeti gerçekleştiren kişinin kurumumuza ödeme yükümlülüğünün bulunması ve bu şikâyetin kişinin kendisi hakkında icra takibi başlatmamız üzerine yapılmış olması dikkate değerdir. Altını çizmek gerekirse, bu koşullar altında gündeme gelen iddiaların nesnel bir biçimde ve tarafsız bir niyetle öne sürülmüş olmadığı yönündeki kanaatimizi, siz değerli okurların da bizimle paylaşmanızı diler, konuyu bilgi ve takdirlerinize sunarız. Öte yandan, ekonomik koşulların baskısı sonucunda kişilerin haksız ithamlara başvuruyor olmasından duyduğumuz üzüntüyü özellikle belirtmek isteriz. Kurumumuzun akademik yeterlikleri, uluslararası eğitim kuruluşları tarafından denetlenmekte ve belgelenmektedir. Bu belgeler kamuoyuna açıktır. Saygılarımızla,

Ziyaretçi Yorumları