08 Kasım 2013
Yorum Yap
#2104208

Yoyo Araç Kiralama Kredi Kartımdan Tahsilat Yaptı!

Yoyo Araç Kiralama'dan geçen haftalarda kiraladığım araçla ile ilgili firma bana bir mail atıp iki cümle açıklama ile, ekte sadece cezanın resmini göndererek kredi kartımdan bana haber verilmeksizin 343 TL çektiğini bildiriyor.


Birincisi böyle bir cezayı nakit ödeyerek %20 daha az bedel ile ödeme hakkım var, ikincisi cezada yazan hız sınırı %10 aşılmasına rağmen %30 aşılma cezası kesilmiş, buna itiraz etmek istediğimi bunun için bana cezanın aslını göndermeleri için 2 kere müşteri hizmetleri ile görüştüm, ikisinde de bize gelmesini bekliyoruz diye beni oyaladılar. Cezayı anında tahsil etmeyi bilen firma bir aydan fazla süredir beni oyalıyor.

Yakup 586 Okunma

Cevaplar

  • Yoyo Araç Kiralama Temsilcisi08 Kasım 2013

    Merhaba Yakup Bey, YOYO üyelik sistemi ile çalışan bir araç paylaşım sistemidir. Bu sistem çerçevesince operasyonun sorunsuz işlemesi için belirli kurallar vardır. Bunlardan biri de üyelerimizin trafik kurallarına uygumalarıdır. Trafik Cezası'na çarptırılan bir üyenin ilgili ceza tutarı, Üyelik Sözleşme'mizde de belirttiğimiz ve sizin kabul ederek imzaladığınız üzere, firmamızdan tahsil edildikten sonra üyelerimizden de bilgi verildikten sonra otomatik olarak tahsil edilmektedir. Burada hiç bir ard niyet, ticari kar sağlama amacı yoktur. Trafik cezaları, araç ruhsat sahibine yansıtılmakta olup, YOYO filosundaki araçlar Distribütörler'in üzerine olduğundan cezalar önce Distribütörler tarafından ödenmekte ve bu bedel YOYO'ya yansıtılmaktadır. Prosedür olarak da firmamıza yansıtılan ceza bedelini aynı şekilde ilgili üyeye yansıtmaktayız. Sözleşmemizde de yer alan 'Trafik Cezası'nı üyeler ödemediği takdirde ceza bedelinin yüzde50 fazlasını tahsil etme hakkını YOYO elinde bulundurur' maddesine de dikkat çekerek, firma olarak sadece bize yansıtılan ceza ücretini sizden tahsil ettiğimizi, iyi niyet çerçevesince sözleşmede belirtilen ve sizin imzaladığınız 'yüzde50 fazla ücret' tahsil ETMEDİĞİMİZİ tekrar bildirmek isteriz. Ceza kesilmesi ve hız sınırları ile ilgili şikayetlerinizi firmamıza değil, Emniyet Müdürlüğüne yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır, zira cezayı tespit eden ve kesen asıl merci Emniyet Müdürlüğü'dür. İlgili ceza takip etmeniz üzere ekte tekrar paylaşılmıştır.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler