04 Şubat 2014

Yoyo Araç Kiralama Gecikme Ücreti Olarak Haksız Ücret Alıyor

Benden haksız yere haber vermeme ve de kimseyi mağdur etmememe rağmen gecikme ücreti altında 100 TL kesen, ısrarla anlatmama rağmen ve de hata yaptıklarını kabul etmeyen Driveyoyo.com'dan üyeliğimi iptal ettiriyorum.

Birçok kişiden de yapmadıkları hasarın bedelini kesmişler. Haber vermeden kredi kartında çat diye bir bedel kesilir. Nedir diye mail atınca tenezzül edip cevap bile vermiyorlar. Üyeliğin iptali için mail atıyorum. 1 haftadır cevap bile vermiyorlar. Ne kadar ciddi iş yaptıkları belli olmaya başladı.

Baki 920 Okunma

Cevaplar

  • Baki04 Şubat 2014

    Müşteri Hizmetleri'ne bilgi verilmeksizin Bilgisi yanlıştır. Telefonda beni biraz önce arayan yetkiliye de bildirdiğim üzere saat 17.20-17.25 arası telefonla trafikten dolayı saatinde yetişemeyeceğim bilgisi verilmiştir. Bilgi verilen yetkili 1 saat rezervasyonu uzatacağını, sorun olursa bana geri döneceğini söylemiştir fakat geri dönüş yapmamıştır. Bunun üzerine 1 saat uzatma yapıldığını düşünmem ve ona rağmen saat 6 da aracı teslim etmem gayet normaldir. Ayrıca saha görevlisi arkadaş benden sonraki rezervasyonun 18.00 de olduğunu belirtmiştir. Şimdi siz bana 17.30 diyorsunuz nedense. Kendinizi aklamak yerine aramızda koordinasyon sorunu var ve bundan kaynaklı tüm hataları müşteriye keseriz diyin de anlayalım. Ayrıca mailbox da sizden gelen bir mail bulunmamaktadır. Tekrar gönderiniz. Kesilen cezanın iadesini, onun yerine 1 saatlik ek kullanım ücreti kesilmesini talep ediyorum. YADA üyeliğimin iptalini ve kalan yıllık üyelik ücretimin iadesini talep ediyorum.

  • Yoyo Araç Kiralama Temsilcisi04 Şubat 2014

    Baki Bey merhaba. Bir araç paylaşım hizmeti olan YOYO için operasyonun self-servis ve düzenli işlemesi ve üyelerinin memnuniyeti en önem verdiğimiz alanlardır. YOYO Hizmet'inin özünde araçlarımız ard arda gelen rezervasyonlar ile üyelerimiz tarafından self-servis kullanılmakta olduğundan, belirtilen rezervasyon saatleri içinde araçların kullanımı ve rezervasyon bitiş saatinde araçların geri getirilmesi son derece önemlidir. Zira bu gibi durumlarda sizden sonra aynı araca rezervasyonu olan üye madur edilmektedir. Sizin ilgili rezervasyonunuzda da araç teslim saatinizin 17:30 olmasına karşın, Müşteri Hizmetleri'ne bilgi verilmeksizin aracı ekteki GPS raporlarından da görüleceği gibi, 18:00 de teslim etmiş bulunmaktasınız. Üyelik sözleşmemizde belirtilen 'araç geç getirme' den dolayı uygulanan cezai şartlar bu durumda size de uygulanmış bulunmaktadır. Sizden sonra saat 17:30 da rezervasyonu olan Y.D. adlı üyemiz, aracı AVM'de 30dk beklemiş bulunup, mağduriyet yaşamıştır. Sizin kurallara uygunsuz davranarak aracı geç getirmenizden dolayı mağdur olan üyemize ücretsiz kullanım için 100TL bonus yüklemiş bulunmaktayız. Dolayısıyla aslen sizden tahsil edilen tutar, mağdur edilen üyemize kullanım bonusu olarak yüklenmektedir. Üyelik iptali ile ilgili olarak da Müşteri Temsilcimiz size YOYO Kart'ınızı teslim etmeniz ve üyelik sonlandırmanız için bilgilendirme e-posta sı göndermiş ve kayıtlarımızda gözükmektedir. Ltf e-posta nızı tekrar gözden geçiniriz. Bir sorunuz olur ise bizi 0850 360 9696 no'lu Müşteri Hizmetleri telefonundan 7/24 arayabilirsiniz. İyi günler YOYOTeam

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön