29 Ağustos 2013

Yoyo Araç Kiralama Araç Ücretlendirmesi!

Şirket aracım arızalandığı için Yoyo araç Kiralama'dan araç kiralaması yaptım. Bir günlük yapmış olduğum kiralamanın sonunda 230 TL civarında bir ödeme yaptım. Kiralamış olduğum araç şehir içinde en fazla 28 kuruş yakıt tüketiyor fakat Yoyo kilometre başına 55 kuruş tahsil ediyor.

Günlük veya saatlik yapmış olduğu kiralama bedeline ek olarak kullanmış olduğunuz kilometreden de ekstra para kazanıyor. Müşteri kullanmış olduğu yakıtın iki katı ücretini Yoyo'ya ödüyor. Oluşabilecek hasarlar içinde mini hasar sigortası yapmıyor. Aracı parketmiş olduğunuz yerde birinin aracınıza yapacağı en ufak bir çiziğin parasını size 1500-2000 TL arasında bir rakama Yoyo'nun bize fatura etme hakkı olmasını tasvip etmiyorum.

Burak 1.490 Okunma

Cevaplar

  • Burak06 Eylül 2013

    Filonuzda bulunan Mercedes-Benz araçların KM maliyetini ele almışsınız ! ama biliyorsunuzki filonuzda alt segment araçlardan Renault Clio marka modellerde bulunmaktadır ve bu araçlarında şehir içi yakıt tüketimi KM başına 28 kuruştur !! Lütfen tüketiye doğru bilgilendirme yapalım.Diğer kiralama firmalarında çok ufak bir miktar karşılığında, 10 TL civarında mini hasar sigortası yapılır ve bu durumda müşterinin farkında olmadan oluşan çizik vs gibi hasarlar karşılanır.

  • Yoyo Araç Kiralama Temsilcisi03 Eylül 2013

    Merhaba. YOYO bir araç paylaşım hizmeti sunmakta olup, konvansiyonel araç kiralama firmalarına göre son derece ekonomik, pratik ve teknolojik bir servis vermektedir. Araçlar saatlik kiralanabileceği gibi, günlük ve özel tarifeli olarak da kiralanabilmekte, cep telefonu veya üyelik kartı ile hiçbir prosedür olmadan kiralama yapılabilmektedir. YOYO filosunda bulunan ağırlıklı Mercedes-Benz model araçların KM başına İstanbul şehir içi trafiğinde tükettiği benzin - dünyanın en pahallı benzininin TR'de satıldığı da düşünülerek - kM başına uygulana 55Kuruş tan daha yüksektir - bunu destekleyen 2milyon KM'ye yakın müşteri datası elimizde bulunmaktadır. Üstelik bu sistem sayesinde tüketiciler 'depoyu full aldın full bırak' gibi zorlayıcı ve genelde tüketicinin aleyhine olan prosedurler ile de karsı karsıya kalmamaktadır. Sigorta kapsamı ise muafiyet sigortası kapsamında olup, Kaza Raporu olan tüm hasarları yüzde100 kapsamakta olup, raporu olmayan hasarlarda araç segmentine göre 1000 ila 2000tl lik muafiyet hasar maliyeti oluşmaktadır. Bu da son derece adil ve uluslararası kabul görmüş bir sigorta poliçesidir. Tüm bu koşullar üyelik sözleşmesi sırasında 6000'ı aşan aktif üyemiz tarafından kabul edilmiş olup, bugüne kadar YOYO'nun haksız uygulama ve davranışından dolayı bir şikayet gelmemiştir. İyi günler. YOYOTeam

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön