05 Aralık 2017
Yorum Yap
#9856160

Yönder Koleji Haksız Yere İcra Başlatılması

2016 yılı Mart ayında oğlumu erken kayıt yaptırdım, fakat yaklaşık bir ay sonra iptal ettirmek istediğimde, bana kayıt iptal ücreti ödemem gerektiği belirtildi. Zaten yaşadığım maddi problemler nedeniyle kayıt iptali yaptırmıştım ve üstelik başka bir şehre taşınmıştım. Zaten özel okullarda kayıt iptali ile ilgili şartlarda maddi imkansızlık ortaya çıkması veya şehir değiştirmesi halinde kayıt iptal ücreti talep edilemeyeceği belirtilmektedir.


Mevcut durumumu belirtmiş olmama rağmen kayıt iptal ücreti ile ilgili hakkımda icra takibi başlatmışlardır. Başlatılan haksız icra işleminin iptalini istedim. Kayıt iptali konusunda erken kayıt yaptırdığımız başka bir özel okulda ücret istenmemiş olması ve yaklaşım farkı, Yönder Koleji, öğrenci velileri üzerinden her durumda maddi bir kaynak sağlamaya çalıştığını düşündürtmektedir. En yakın zamanda dönüş yapmalarını bekliyorum.

Betül Betül 52.811 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Betül08 Aralık 2017

    Ek olarak kendileri beni icra süreci başlatmadan önce herhangi bir şekilde sözlü, SMS veya e-mail aracılığıyla bilgilendirme yapmamışlardır.

  • Betül08 Aralık 2017

    Sayın Yönder Koleji Yetkilileri, cevabınızda belirtmiş olduğunuz durumlarla ilgili herhangi bir resmi belge istenmiş olsaydı sizlere bunu iletebilirdim. Daha önce mail aracılığıyla da belirtmiş olduğum özel durumumu bu talepler sırasında da şifahen belirtmiştim. Oysaki böyle bir resmi belge isteği tarafıma yapılmamış sadece para talebinde bulunulmuştur. Bilgilerinize...

  • Yönder Koleji Ataşehir Temsilcisi05 Aralık 2017

    Sayın Betül Ç., Yazınızda belirtmiş olduğunuz hususlarla ilgili olarak Okul Kayıt Sözleşmesinin 8. maddesinin e bendinde belirtilen "Velinin öğrencisini okutamayacak duruma düştüğünün resmi kurumlarca belgelendirilmesi durumunda okula ödemiş olduğu ayrılış tarihinden sonraki günlere ve isabet eden ücret öğrenci velisine iade edilir" okula ödenen ücretler ve devamı ile ilgilidir. Bu hususla ilgili Kurumumuzca tarafınızdan herhangi bir ücret talep edilmemiştir. Kaldı ki kurumumuza mevcut parasal durumunuzla alakalı herhangi bir resmi belgede sunulmamıştır. Ayrıca sözleşmede belirtilen bu husus Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinden 13.01.2017 tarihinde çıkarılmıştır. Ancak Sözleşmenin 9. maddesinde de belirtilen ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 56. maddesinde de belirtilen "Öğrenim ücretini yıllık olarak belirleyen okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul, ortaokul, özel eğitim okulu, ortaöğretim okullarında öğretim yılı başlamadan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir. Öğretim yılı başladıktan sonra ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu ile öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir." şeklindedir. Sizden defalarca talep edilen ve buna rağmen ödememiş olduğunuz 500 TL Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 56. maddesinden kaynaklanmaktadır. Bilgilerinize.

Ziyaretçi Yorumları