25 Ekim
#12852994

Yolcu 360 Perişanlıktır

Yolcu 360 firması aracılığı ile Carflett araç kiralamadan 3 günlük Linea marka araç kiraladım. Aracı teslim alırken kaza için Rent A Car kaskosu olup olmadığını sorduğumda görevli bana “araçta kasko var” dedi rapor tutup evrakları eksiksiz getirmem durumunda yattı parası ya da masraf olmayacağını söylediler. Tek taraflı kaza olursa da Polis tutanağı tutulursa sorun olmayacağını söyledi. Bunları tam yaparsanız hiçbir ödeme sizden istenmez dendi. Bende bunun üzerine aracı teslim aldım. Aracı teslim etmeme 20 dakika kala yakıt almak için benzinliğe girdim ve orada ufak bir kaza yaptım karşılıklı bir araca çarptım.


Kusur bendeydi. Firmayı aradım durumu izah ettim sorun yok evrakları eksiksiz tamamlayın dediler. Bende evrakları tamamlarken firmadan bir telefon geldi ve muafiyet olduğunu ödemeyi yani hasar bedelini benden isteyeceklerini söylediler. Ne kadar tutar bana bir bedel çıkartın olmazsa ben kendim tamircide yaptırayım dedim. Bana fiyat veremeyeceklerini muafiyetin yüzde iki olduğunu yani 10 bin lira hasar bile çıksa yüzde 2 sini benden isteyeceklerini söylediler. Bende bunun üzerine araçta 20 yıldır araç sektöründe olduğum için olan hasarın 250 TL olacağını bildiğim için muafiyet söylenmemesine rağmen 10 TL için sorun olmaz diye düşünerek işlemleri eksiksiz yaptım.


Aracı daha sonra firmaya teslim ettim bana burada da yetkililer herhangi bir eksik yok sizden para talebi olmaz dediler. Bunun üzerine aracı teslim ettim 1 gün sonra ilgili firma beni aradı 650 TL ödemeyi yapmam gerektiğini söyledi. Konuyu yolcu 360 ile paylaştım bana bilgi vereceklerini söylediler. Aramadılar 4 saat sonra ben tekrar aradım b**** bana dedi ki firma ile görüştük. Siz park halinde bir araca vurmuşsunuz bunun için kasko karşılamıyor aracın hareket halinde olduğunu kamera görüntüsü ile kanıtlayın sizden para talep etmeyecekler.


Bende olay benzinlikte olduğu için kanıtlayabileceğimi ama bu anlatılanın saçma olduğunu söyledim. C****yönlendirdiler. Ceyhun beyde konuyu simdi öğrendiğini bana haber vereceğini söyledi yaklaşık olarak 8 saat geçti hala ses yok. Ama c**** bana ilk başta 2000 TL muafiyet olduğunu bunu bilmem gerektiğini çünkü sözleşmede yazdıklarını söyledi. 10 dakika içinde bana 5 sayfa incecik yazılarla dolu bir evrak imzalattı firma doğru ama kim okuyor bunu çok merak ediyorum, ayrıca ben ısrarla muafiyeti sordum yok dediler bu nereden çıktı şimdi dediğimde. C***** bana cevabı imzaladığınız evrak hukuken geçerli bu bağlayıcı ödemeyi yapacaksınız.

Özkan Özkan 3.859 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Özkan'ın Teşekkür Mesajı28 Ekim

  Öncelikle Ceyhun hoşol beye çok teşekkür ederim. Gerçekten ama gerçekten krizi çok iyi yönetti. Carfleet firmasının suçunu bir nevi üstlendi. Sözleşmeyi okumamıştım. Ne yazıp ne yazmadığını bilmiyorum. Kesinlikle çalışmayı düşünmüyordum. Ama ben kesin olmama rağmen ceyhun bey o kadar tatlı bir dille yapıcı konuştuki masrafı siz oraya ödeyin ne kadar zararı kabul ederseniz ben size bir dahaki araç kiralamanızda o kadar indirim yapacağım dedi. Aslında hiç ödeme yapmamam gerekirken sorumluluk carfleet firmasına aitken yolcu 360 carfleetin pisliğini temizlemekle uğraştı diye bende ödemeyi kısmen kabul ettim. Gerçekten çok insan odaklı çalışan bir firma bu yolcu 360. Tek sorunları çalıştıkları firmaların çok ama çok yalancı oluşu. Yolcu 360 olarak bence sizin kalitenizi düşüren firmalarla sizin iyiliğiniz için çalışmayın. Tekrardan iyi niyetiniz için teşekkür ediyorum yolcu 360 ve ceyhun beye

 • Özkan28 Ekim

  Yolcu 360 hala aramadınız verecek cevabınız olmadığı için mi?

 • Özkan25 Ekim

  Tamam gün içerisinde bekliyorum. İnşallah mantık çerçevesinde bana olanları açıklayabileceksiniz. Ama lütfen beni arayacak arkadaş kimse buket hanımın benimle konuşmasını ve buket hanımın firma ile konuşmasınıda dinlesinler. Çünkü çok metak ediyorum aracımla hareket halindeyken park halinde olan bir araca vurmuşsunuz ondan dolayı ödeme talep edilmiş kanıtlarsanız firmayla iletişime geçin sorun çözülecek konuşması nasıl geçti tam bir netlik kazansın lütfen

 • Yolcu 360 Temsilcisi25 Ekim

  Değerli Misafirimiz Özkan Bey, Konuyla ilgili sizlerle görüşme sağladıktan 1 saat sonra 0850 360 5 360 numaralı telefondan tarafınızı aradık fakat ulaşım sağlayamadık. Firma ile görüşmelerimizi yapmış, kaza tutanağınızı almış bulunuyoruz. Yarın mesai saatlerinde konuyla ilgili arkadaşlarımız sizleri bilgilendirmek için arayacak ve görüşme sağlayacaklardır. Saygılarımızla, Yolcu360.

Ziyaretçi Yorumları