18 Ekim
#12807101

Yolcu 360 İle Kiralanan Aracı Teslim Alamamak

Yolcu 360 platformundan daha önce defalarca yaptığım gibi Nissa Car Rental firmasından 17 Ekim tarihinde 17 Ekim- 31 Ekim tarihleri arasında 14 gün için bir araç kiralaması yaptım ve tutar kredi kartımdan tahsil edildi. Aracı teslim almaya ofislerine gittiğim zaman 750 TL olan güvence bedelinin yerine 2.000 TL istediler ve Findeks notunu bahane ettiler.


Üstelik Findeks notumu sorgulamadan ve Findeks notum ile ilgili herhangi bir problem olmadığı halde, üstüne üstlük geçen aylarda kendilerinden defalarca araç kiralamış olmama rağmen. Ayrıca aynı firma (Nissa Car Rental) daha önceki kiralamalarımda kiraladığım araç yerine farklı (örneğin Dacia Sandero Dizel yerine her tarafı çarpık ve çizik, servis lambası yanan, lastiği patlak, 150.000 km' nin üzerinde Citroen c. Elysee vermek gibi), kirli, bakımsız araç verip, dönüşte araç kirli diye oto kuaföre sokup, benden 350 TL ekstra bedel tahsil etti.


Konuyu telefonda Yolcu 360 çağrı merkezindeki görevli ile paylaştığımda benden telefonumu konuyu görüşmek üzere Nissa Car Rental yetkilisine vermemi istediler. Yetkili görüşmeyi benim yanımda değil yan odada yaptı ve döndüğünde telefonu kapatmıştı. 2.000 TL'depozito ödemem gerektiğini yineledi, telefonu niye kapattığını sorduğumda ise " Aaaa, kapanmış mı? " şeklinde dalga geçer gibi cevap verdi. Yolcu 360'ı tekrar aradığımda ise çağrı merkezi görevlisine bağlanmayı beklerken şarjım bitti. Misafirimi taksi ile Kurtköy'den Ataşehir'e göndermek zorunda kaldım.


Eve geldiğimde Yolcu 360 çağrı merkezini tekrar arayıp H*** hanım ile görüştüm, sorunu aktardım ve ödediğim paranın iade edilmesini istedim. Kendisi de ödediğim tutarın 5 iş günü içinde ilgili hesabıma aktarılacağını, Findeks notu problem yaratmasa da araç kiralama firmalarının keyfi davranışlar gösterebileceklerini ve araç teslim edip etmemekte serbest olduklarını, kendilerinin bu konuda bir şey yapamayacaklarını bana iletti.


Müşterilerinizin, hele de sizden onlarca defa araç kiralamış bir müşterinizin hakkını keyfi tutum sergileyen araç kiralama firmalarına karşı savunmayacaksanız, bunu internet sayfanızda da açık açık yazın ki insanlar THY Anadolu Jet iştiraki, müşteri memnuniyetini ön planda tutan kurumsal bir firma değil, 3. Sınıf bir araç kiralama şirketinin oyuncağı olmuş bir firma ile çalıştıklarını bilsinler en azından.

Zeki Zeki 3.111 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Zeki'nin Teşekkür Mesajı22 Ekim

    Şikayetimin kendilerine iletilmesinden hemen sonra Yolcu 360 operasyon uzmanı Ceyhun hoşol konu ile ivedi ve detaylı bir şekilde ilgilenerek şikayetimi ayrıntıları ile dinlemiş ve ilgili firma nezdinde gerekli görüşmeleri yaparak konunun takipçisi olacağının sözünü vermiştir. Ayrıca daha önce koltukları kirli olarak bana teslim edilen 150.000 km nin üzerindeki aracı, ben teslim ederken hiçbir şey söylemelerine ve not almamalarına rağmen, sanki sadece benim kullandığım dönemde kirlenmiş gibi oto kuaförde temizlik yaptırıp benden ayrıca tahsil ettikleri 350 TL yi de hediye çeki ile iade etmiştir. Yolcu 360 müşteri memnuniyeti konusunda üzerine düşeni yapmış ve teşekkürü hak etmiştir. Dün yine Yolcu360 üzerinden araç kiraladım ve kiralamaya da devam edeceğim. Ama Nissa Car Rental ya da 7/24 gibi müşteri memnuniyetini önemsemeyen, eski, kirli hatta zorunlu trafik sigortası bile olmayan araçları kiralayan, keyfi uygulamalar yapan firmalardan değil, müşteri memnuniyetini önemsemeyen, doğru dürüst hizmet veren firmalardan.

Ziyaretçi Yorumları