YKM Genel Merkez Değişim Problemi

Hasan Hasan28 Kasım 2019 13:51

YKM (İzmir) Mağazasında 10/08/2019 tarihinde, 500 liraya yakın bir alışveriş yaptım. Bunun içerisinde, okula başlamak üzere olan 5 yaşındaki yeğenime okul hediyesi olarak aldığım spor ayakkabı, pantolon ve gömlek de bulunmaktaydı. Bir velayet davasının ortasında kalan bu yeğenim, okula başlaması gereken zamandan (eylül) iki ay sonra (kasım) okula başlayabildi. Haliyle ailenin kılık kıyafet ile uğraşacak zamanı olmadı. Ailedeki sorunlar çözülünce, okul kayıt işlemleri (Kasım başında) tamamlandı ve yeğenim kıyafetleri ve spor ayakkabıyı ancak o zaman deneyebildi. Spor ayakkabı ilk giyildiğinde, bağcıkların hemen üzerinde olan ve halk arasında "cırt cırt" diye tabir edilen bölümün çok kısa olduğu ve asla kapanmadığı görüldü. Ayakkabı rahat diyebileceğimiz şekilde ayağına olmasına rağmen bu "cırt cırt" kısmının belirgin şekilde çok kısa ve kullanılamaz durumda oluşu, malın açık bir şekilde ayıplı olması durumudur.

Bu durumu YKM (İzmir) mağazasında müşteri hizmetleri servisinde izah ettiğimde, orada bulunan genç, sarı saçlı bir hanımefendi, kibar ve sıcak bir karşılama ile durumu dinledi ve merkeze soracağını söyleyerek beni yine kibarca yolcu etti. Birkaç gün sonra ise, yine aynı hanım, cep telefonumu arayarak merkezin 30 gün süresini belirterek, en azından bir numara büyüğü ile değişim isteğimizi kabul etmediğini söylemek durumunda kaldı. Tüketici Kanunu' nda, satın alınan malın ayıplı çıkması durumunda malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren iki yıl içinde tüketicilerin, bedel iadesi, malın ayıpsız misliyle değişimi, ayıp oranında bedel indirimi veya ücretsiz onarımı isteme hakları olduğunu ve tüketicinin, bunlar içerisinden dilediği hakkı kullanmakta serbest olduğunu hatırlıyorum. Bu ürün, kullanılamayacak biçimde ayıplıdır ve belirtilen bölüm kesinlikle telafisi mümkün olmayacak şekildedir.

Kaldı ki, ürünlerin kabul olmaması üzerine mağazadan teslim almaya gittiğimde, müşteriye kibarlık, memnuniyet şöyle dursun, yüzümüze neredeyse "tavır tokadı" yemediğimiz kaldı ve teslim ettiğimiz torbayı bile vermediler, kutu ile paketi elden üstümüze atarcasına teslim ettiler ve poşet için de "kasadan yenisini satın almanız lazım" dediler. Müşterinin haklı talebinin kabul edilmemesi şöyle dursun, müşteriler her şeyden önce insanca diyaloğu görmelidir. İlk başvurumu dinleyen hanım gitmiş, yerine son derece kaba bir erkek gelmişti. Ayıplı olan bu ürünün en azından üst bir numara ile değiştirilmesini ya da farklı bir seçeneğin sunulmasını bekleyeceğim ancak nafile!

  • - Görüntüleme

Cevaplar

YKM Logo YKM 29 Kasım 2019 19:01

Merhaba, Talebiniz ile ilgili görüşme sağlanmıştır. Daha güzel bir alışveriş için biz hep buradayız. Alışveriş Dostunuz, Ykm Müşteri Deneyimi Ekibi

YKM Logo YKM 29 Kasım 2019 09:32

Değerli Müşterimiz, Talebinizi aldık, bütün işlerimizi bir kenara bırakıp size yardımcı olmaya odaklandık. En kısa sürede çözümümüz ile ilgili size bilgi vereceğiz. Bize ihtiyaç duyduğunuz her an [email protected]’ den ulaşabilirsiniz. Güzel günler dileriz. YKM Müşteri Deneyimi Ekibi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler