31 Temmuz 2014

YKM Ayakkabının İadesini İstiyorum

28.06.2014 tarihinde YKM İzmit Real şubesinin Adidas reyonundan Neo Easy Vulc (F38665 - Fatura No : 76) isimli ayakkabıyı satın aldım. Ayakkabıyı 5 gün içerisinde 3 kez giymeme rağmen arka ford kısmında çökmeye benzer bir kırılma meydana geldi. Ayakkabıyı 07.07.2014 tarihinde iade etme amacıyla geri götürdüm. Fakat bana iade alamayacaklarını ürünü distribütöre geri göndereceklerini söylediler.


Ürün 07.25.2014 tarihinde geri gönderildi. Üründe bir hata olmadığı yazıyordu yollanan mektupta. Fakat 3 kere giyilen bir ayakkabının arka kısmının çökmesi söz konusu. Tüketici haklarına müracaat edeceğim. Bu süre zarfında giyemediğim ayakkabının parasını ödüyorum.

Uğur 1.502 Okunma

Cevaplar

  • Uğur06 Ağustos 2014

    Kesinlikle bir daha YKM'den alışveriş yapmayı düşünmüyorum.Ben şikayetimi aynı cevabı versinler diye buraya koymadım.Ayrıca ürünü ithalatçı firmadan değil, YKM'den satın aldım.Aynı bahsedilen ithalatçı firmanın mağazalarından aldığım ürünlerde sorun yaşadığımda çok daha iyi yardımcı oluyorlar.YKM ise muhattap olma konusunda bile sorunlu.3 kez giyilip sorun yaşanılan bir ayakkabının iadesinin alınmamasının nedeni olarak üretimden kaynaklı bir hata tespit edilememiştir denilmesi çok saçma.Sonuç olarak YKM kendi sattığı ürünün arkasında durmuyor.Müşteriye yardımcı olma amaçlı değil bezdirip şikayetinden vazgeçirme amaçlı bir politika benimsemişler. http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm bütün YKM yetkilileri resmi gazetede yayımlanan bu kanunları baştan sona okumalı ve UYGULAMALIDIRLAR.

  • YKM Temsilcisi05 Ağustos 2014

    Sayın Yetkili, Ürün incelenmek üzere üretici/ithalatçı firmaya gönderilmiş olup üretimden kaynaklı bir hata tespit edilememiştir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön