22 Mart 2013

Yiğit Akü Sürekli Aynı Arızayı Yapıyor Değiştirilmiyor!

2011 Aralık ayında arabamın aküsünü Adıyaman ilinde Yiğit Aküden değiştirdim ve aradan 10 ay geçmeden arabamın aküsü bitti ve beni yolda yolda bıraktı. Suan Şanlıurfa ilinde ikamet etmemden dolayı Şanlıurfa'da ki Yetkili Yiğit Akü bayisine gittim. Arabamda şarj kaçağı olup olmadığına baktılar ve daha öncede arabada takılı bulunan teyipten dolayı az bir elektrik kaçağı olduğunu bu nedenle garanti kapsamında değiştirilemeyeceğini söyleyip sadece 24 saat şarj ettiler benden de 20 TL ücret aldılar.

Yine aradan 3 ay geçmeden akü tekrardan boşaldı. Arabamda elektrik kaçağı bulamamalarına rağmen akü garanti kapsamında değiştiremeyeceklerini ancak şarj edebileceklerini söylediler ve Garantiden değiştirmiyorlar.

Murat 524 Okunma

Cevaplar

  • Murat22 Mart 2013

    Yiğit aküden aldığımız cevapta akü boşalmasının Akümülatörlerde deşarj işlemi bir arıza değil, araçtan veya kullanımdan kaynaklı bir sorundur. Bu sorun araç çalışmadığında farların açık kalması, müzik sisteminin açık kalması, araçta bulunan üreteçlerin aküyü şarj edecek seviyede akım üretmemesi gibi nedenlerden meydana çıkabilir şeklinde cevap verilmiş Ancak daha önceki akü 7-8 sene gitmesine rağmen boşalmıyorda sanki sorun arabamdaymış gibi farların yada müzik sisteminin açık kalmasından dolayı boşaldığını yazmışlar. Sanki biz salağızda arabamızın farlarını, müziğini açık bırakalım yada unutalım. Siz şuna ''bizim akülerimiz arızalı çıktı değiştiremiyoruz''desenize. SAKIN YİĞİT AKÜ KULLANMAYIN!

  • Yiğit Akü Temsilcisi22 Mart 2013

    “ Akümülatörlerde deşarj işlemi bir arıza değil, araçtan veya kullanımdan kaynaklı bir sorundur. Bu sorun araç çalışmadığında farların açık kalması, müzik sisteminin açık kalması, araçta bulunan üreteçlerin aküyü şarj edecek seviyede akım üretmemesi gibi nedenlerden meydana çıkabilir. ( cep telefonu bataryasının kullanım sonucu boşalması gibi ) Servisimiz yaptığı kontrollerde akünün deşarj olduğunu tespit etmiş ve şarj ederek müşteriye teslim etmiştir. Garanti belgemizde belirtildiği üzere, servis noktaları şarj işleminden ücret talep etme hakkına sahiptir.”

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön