YHT (Yüksek Hızlı Tren) Hayatımın Şokunu Yaşadım

Shahriyar Shahriyar20 Aralık 2019 20:15

Almanya'dan Türkiye'ye 23.11.2019 tarihinde geldim yani 1 ay bile değil. Neyse konuma geçiyorum. Ankara'dan İstanbul'a 19.12.2019 saat 06:00'a YHT tek yönlü bilet aldım. Bu yüzden sabah saat 04:00'da Ankara garına gitmek için evden çıktım (evim tren garına 11 km uzaklıkta ve 11km yürüdüm) Gittim bindim İstanbul'a geldim. İstanbul'dan kamera alacaktım ve Fatih de 4-5 saat yürüyerek kamera aradım durdum neyse sonunda Ankara'ya kalkan trenin zamanı geldiği için koşarak gittim YHT gişesine bilet almaya. Saat 15:30 da kalkacak olan trene bilet almak için gişe önünde kuyruğa durdum ve benim sıram geldiğinde saat 15:27 yani trenin kalkmasına 3 dakika var. Kadına Ankara'ya bilet ver dedim ve işlem yaptı, bileti verdiğinde 15:28 oldu, zaten biletin üzerindede yazıyor 15:28 bilet alma saatim diye.

Neyse koştum trene bindim hemen kapı kapandı ve tren yola koyuldu. Ben de yorgunluktan hemen uyudum trende. Bir de uyandım ki, Eskişehir deyim ve birisi burası benim yerim diyor bana ve film başlıyor, dedim beyefendi herhalde bir karışıklık olmuş siz hosteslere söyleyin onu. Adam gitti hosteslere, bende dedim biletime bir bakiyim, baktım ki, İstanbul - Eskişehir yazıyor biletimde, ben şok. Hemen kalktım adamdan önce gittim hostese dedim ki, bir yanlışlık olmuş, bana İstanbul-Ankara yerine İstanbul-Eskişehir bileti vermişler. Kadın hemen panik bir şekilde bana hemen inmelisiniz trenden dedi, bende ona dedim ki, bu mümkün değil, sizin personeliniz yüzünden beni indiremezsiniz!. Günah bende de var Bileti kontrol etmeliydim ama kim biletini kontrol eder ki? Bir de o yorgunlukla trenin kalkmasına 2 dakika kala! Kadın hemen koştu güvenliği çağırdı ve güvenlik görevlisi M** D** isimli şahıs bana bağırıp hakaretler yağdırarak inmelisen trenden.

Trenin durması dakika başına 1600 TL ve bu ücret senden alınacak. Ben baktım olmuyor polis falan çağırıyorlar, lanet olsun dedim indim. İndikten sonra Eskişehir tren istasyonu güvenlik personeli Murat Doğan tekrardan bana bağırıp çağırıyor ve sürekli hakaretler yağdırıyor. Bana, bağırarak sen bedavaya Ankara'ya gitmek için böyle yapıyorsun diyor ama halbuki İstanbul-Eskişehir bileti 81.50 TL İstanbul-Ankara bileti 85 TL yani 3.50 TL'ye göre ben kaçak gitmeye çalışıyormuşum. Bir de zaten ben kendim söyledim hostese bilette yanlışlık olduğunu. Odaya götürdüler beni ve bana ceza işlem yaptı kimliğimi alarak. Eskişehir tren istasyonu güvenlik görevlisi Mu** D--'dan bana hakaretler yağdırdığı ve ceza kestiği için şikayetçiyim.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler