27 Kasım 2013

Yesil-Kart.com'dan Bir Hizmet Almadım Haksız Para Talep Ediyor!

26.07.2008 tarihinde Yesil-kart.com adresinden başvuru yapmıştım. Ancak başvuru evrakları adresime gönderilmiş fakat ben almamışım. (böyle bir evrak adresime gelmedi) evraklara ait 59 TL hizmet bedeli + posta masrafı adı altında benden para talep ediliyor, ihtarname gönderilmiş.


Babam konuyu bilmediği için ihtarnameyi almış. 26.11.2013 tarihinde ihtarname elime ulaştı.
Borcunuza henüz faiz işlememiş mağduriyeti engellemek için 59 TL tutarı bu ihtarnamenin elinize ulaşmasını takip eden 7 iş günü içerisinde aşağıdaki bankalara ödemenizi yapınız diyor. Aksi halde faiz ve icra tahkikatına başlanacakmış.


Ben bu parayı ödemek istemiyorum ne yapmam lazım. Bu şekilde para talep etme hakları var mı?

Ayşegül 588 Okunma

Cevaplar

  • Yesil-Kart.com Temsilcisi29 Kasım 2013

    Sayın Ulay, Sitemiz üzerinden 26.07.2008 tarihinde başvuru formumuzu doldurarak yapmış olunan Green card başvuruna ilişkin evrakları ve hazırladığımız vize formlarını 28.07.2008 tarihinde PTT ile tahsilatlı olarak vermiş olduğunuz adrese gönderdik. Göndermiş olduğumuz evraklar 07.08.2008 tarihinde tarafımıza iade oldu ve yine aynı tarihte evraklarınızın durumu size e-mail ve sms ile bildirilmiştir. 2005 tarihinden bu yana da başvurunuz esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza sms ile, e-mail adresinize e-posta ile ve yazışma adresinize mektup ile evraklarınızın durumu ve ödemeniz konusunda düzenli aralıkla hatırlatma gönderilmiştir. Biz, başvuru anında onayladığınız hizmet sözleşmesinde yer alan edimlerimizi yerine getirerek evraklarınızı hazırlayıp tarafınıza gönderdik. Yasal cayma hakkınızı yasal süre olan 7 gün içinde kullanmadığınız gibi, PTT ile gönderilen evrakları teslim almadığınız tespit edilmiştir.

  • Ayşegül29 Kasım 2013

    YEŞİL KART BAŞVURUSU HİLAY ULAY ADINA . YEŞİL KART BEDEL İSTİYOR.

  • Yesil-Kart.com Temsilcisi28 Kasım 2013

    Sayın Dinler, Kullanıcı bilgilerinizle dosyanıza ulaşamadık. Firmamıza hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında 0216 347 26 00 nolu telefondan veya [email protected] e-mail adresinden ulaşmanız durumunda başvuru esnasında onayladığınız mesafeli satış sözleşmesinin bir kopyasını tarafınıza gönderebiliriz ve sizin adınıza yapılan işlemler ile ilgili ayrıntılı bilgiyi verebiliriz. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön