11 Şubat 2014 #2287165

Yesil-Kart.com Evraklar Teslim Olmadığı Halde Ücret Talep Ediyor

Kızım G*** Y. internet üzerinden Green card başvurusu yapmış ancak evrakları teslim almamış. Ancak Kadıköy İstanbul adresindeki Desk ilet firması 59 TL'si talep eden bir ihtarname göndermiştir.


Firmaya internet üzerinden mesaj gönderilmiştir. Bunun haksızlık olduğu söylenmiş evraklar alınmamış olmasına rağmen 59 TL'si istemek tüketici kanununa da aykırı, borçlar kanununa da aykırı olduğu söylenmiş ancak henüz bir sonuç alınamamıştır.

Kenan 876 Okunma

Cevaplar

 • Kenan14 Şubat 2014

  FİRMA FIRSAT KOLLUYOR, ŞAYET BİLGİSİZ VE TECRÜBESİZ BİRİ İLE KARŞILAŞIRSA DERHAL KORKUTUYOR. ANCAK BEN HUKUKCUYUM. ONLARLA NASIL SAVAŞACAĞIMI ÇOK İYİ BİLİRİM. LAFTAN ANLAYANA SAZ , LAFTAN ANLAMAYANA HUKUK YOLUYLA KÖTEK.

 • Kenan11 Şubat 2014

  SİZLERİN YAZILI BAŞVURUSU 10.02.2014 GÜNÜDÜR. BEN DE 11.02.2014 GÜNÜ CAYMA HAKKIMIZI KULLANMIŞ OLDUM KIZIM NEREDEN BİLEBİLİR Dİ KENDİSİNDEN PARA İSTEYECEĞİNİZİ DOLAYISIYLA BEN DE CAYMA HAKKIMI DOĞAL OLARAK BUGÜN KULLANDIM. SİZDEN ÖNEMLİ RİCAM MEKTUBUMU GÖRÜNCE DE ANLAYACAKSINIZ. BU İŞLEMİ DERHAL İPTAL EDİN.

 • Yesil-Kart.com Temsilcisi11 Şubat 2014

  Sayın Yamaç, Yasal cayma hakkınızın yasal süresi 7 gündür. Başvuru tarihinden itibaran 7 gün içinde tarafımıza iptal ile ilgili dilekçe gönderilmesi durumunda iptal işlemi gerçekleştirilebilir.

 • Yesil-Kart.com Temsilcisi11 Şubat 2014

  Sayın Yamaç, Web sitemizdeki başvuru formu, sözleşmenin kabulu ve girilen bilgilerin onayı yapılmazsa kayıt kabul etmesi mümkün değildir. Green card başvuruna ilişkin evrakları ve hazırladığımız vize formlarını PTT ile tahsilatlı olarak başvuru esnasında verilen adrese gönderiyoruz. Göndermiş olduğumuz evraklar tarafımıza iade olması durumunda evraklarınızın durumu size e-mail ve sms ile bildiriliyor. Söz konusu durumda biz, başvuru anında onayladığınız hizmet sözleşmesinde yer alan edimlerimizi yerine getirerek evraklarınızı hazırlayıp tarafınıza göndermiş bulunuyoruz. Bize iletilen bilgilerle gerekli formları hazırlayarak ve bunları başvuru sahibine göndererek yasal edimlerimizi yerine getirmiş oluyoruz . Gönderiyi başvuru sahibinin teslim almaması başvuru sahibinin ödeme edimini ortadan kaldırmıyor. Bunun tek istisnası yasal cayma hakkının yasal süresi olan 7 gün içinde kurumumuza iptal ile ilgili dilekçe gönderilmiş olmasıdır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön